Iğdır'da silahlı kavga: 16 yaralı

Iğdır'da silahlı kavga: 16 yaralı
Iğdır'da silahlı kavga: 16 yaralı
- Dilucu Sınır Kapısı bölgesinde ticaret yapan iki aile arasında çıkan ve silah kullanılan kavgada 6'sı ağır, 16 kişi yaralandı

IĞDIR (AA) - Aralık ilçesindeki Dilucu Sınır Kapısı bölgesinde ticaret yapan iki aile arasında çıkan, silah, taş ve sopaların kullanıldığı kavgada, 6'sı ağır, 16 kişi yaralandı. 

Alınan bilgiye göre, Dilucu Sınır Kapısı yakınında ticaret yapan Gülek ve Gülüm aileleri arasında henüz belirlenemeyen bir nedenle tartışma yaşandı. Tartışmanın büyüyerek kavgaya dönüştüğü olayda, taraflar birbirlerine silah, taş ve sopalarla saldırdı. 

Jandarmanın müdahalesiyle sonlanan kavgada, 6'sı ağır 16 kişi yaralandı. Yaralılar, 112 Acil Servis ambulanslarıyla Iğdır Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. 

Kavgada Muhammet Gülüm, Yaşar Gülek, Abdullah Gülek, Mehmet Gülek, Şahmettin Şık, Turgut Teşvi'nin ağır yaralandığı  öğrenildi.

Bu arada, olayın ardından yaralı yakınlarının hastane önünde toplanması üzerine, hastane çevresinde çok sayıda çevik kuvvet polisi ve TOMA'lar ile güvenlik önlemi alındı.