Iğdır'da "Temiz Çevre" kampanyası

Iğdır'da "Temiz Çevre" kampanyası
Iğdır'da "Temiz Çevre" kampanyası
IĞDIR (AA) - Iğdır'da "Temiz Çevre" kampanyası kapsamında kurum amirleri ve öğrenciler kent merkezinde çöp topladı.Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü...

IĞDIR (AA) - Iğdır'da "Temiz Çevre " kampanyası kapsamında kurum amirleri ve öğrenciler kent merkezinde çöp topladı.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Iğdır Belediyesi tarafından başlatılan kampanya kapsamında, Zübeyde Hanım Bulvarı'nda bir araya gelen kurum amirleri ve ilkokul öğrencileri, yürüyüş yaparak çevre temizliğine dikkat çekti. 

Daha sonra Atatürk Caddesi'nde çöp toplayan katılımcılar, vatandaşlara çevre temizliği konusunda uyarılarda bulundu. 

Burada açıklama yapan Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hamdi Görkem Gençtürk, kampanya kapsamında belediyeler ve diğer kurumlarla çevre bilincini güçlendirmek amacıyla organizasyonu düzenlediklerini söyledi. 

Iğdır'ın daha temiz bir kent olması için çalıştıklarını belirten Gençtürk, " Bugün sembolik bir çevre temizliği yaptık. Bu programın vatandaşlarımıza, özellikle gençlerimize ve öğrencilerimize örnek olmasını istiyoruz. Iğdır'ın hak ettiği güzelliğe ve temizliğe kavuşması için bütün vatandaşlarımızın duyarlı olmasını bekliyoruz" dedi.

Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit ise vatandaşların çevre temizliği konusunda daha duyarlı olması gerektiğini ifade etti.

Kent temizliğinin tüm vatandaşların katkısıyla sağlanabileceğine işaret eden Yikit, "Bir şehrin temizliği genel anlamda bakıldığında sanki belediye tarafından yapılması gereken bir işlev olarak görülür. Bu konuda vatandaşların da gereken katkıyı sunması lazım" diye konuştu.