Iğdır'da terör operasyonu

Iğdır'da terör operasyonu
Iğdır'da terör operasyonu
- Iğdır'da düzenlenen operasyonda, terör örgütü PKK'nın mağara ve sığınaklarında, yaşamsal patlayıcı yapımında kullanılan çok sayıda malzeme ele geçirildi

IĞDIR (AA) - Iğdır'da düzenlenen hava destekli operasyonda, bölücü terör örgütü PKK 'nın mağara, sığınak ve depolarında, patlayıcı yapımında kullanılan çok sayıda malzeme ele geçirilerek imha edildi. 

Alınan bilgiye göre, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Ağrı Dağı eteğinde bulunan Korhan Yaylası'na düzenlenen ARAS-7 operasyonunda, teröristlerin merkez olarak kullandığı bölgeye girildi. 

Hava destekli sürdürülen operasyonda, ormanlık alanlarda ve mağaralarda terör örgütü üyelerince depo ve merkez olarak kullanılan yerlerde bulunan malzemelere el konuldu.  

Terör örgütünün, bölgede gerçekleştirdiği saldırıları planladığı merkezde, patlayıcı yapımında kullanılan 75 tüp, 500 litre benzin, bin metre kablo, 5 akü ve bir demir kesme makası ile çok sayıda pil bulundu. 

Bölgedeki aramalarda ayrıca yer altına varillerle ve torbalarla gömülmüş halde 750 kilogram kuruyemiş, telsiz için 10 akü, 150 torba un, 800 paket sigara, araç telsizi, teröristlerce kullanılan 20 kıyafet, 50 el feneri, 61 battaniye, 42 çadır, tıbbi malzemeler, çim biçme makinesi, çok sayıda CD, 60 çift ayakkabı, örgütsel dokümanlar, temizlik malzemeleri, lüks lamba, tüplü ocak, kalaşnikof tüfek ve bu silaha ait 700 fişek ile 240 uçaksavar mermisi ve güneş enerjisiyle elektrik üreten panel ele geçirildi.

Bölgede terör örgütünün ana barınma merkezi de dahil, 16 adet sığınak ve barınak jandarma ekiplerince kullanılamaz hale getirildi.

Ele geçirilen malzemeler ise bölgede imha edildi.