Iğdır'da yollarda sulama çalışması yapıldı

Iğdır'da yollarda sulama çalışması yapıldı
Iğdır'da yollarda sulama çalışması yapıldı
IĞDIR (AA) - Bölgedeki diğer kentlere nazaran güneşli ve sıcak havanın hakim olduğu Iğdır'da, itfaiye ekipleri cadde ve sokaklarda toz kalkmaması...

IĞDIR (AA) - Bölgedeki diğer kentlere nazaran güneşli ve sıcak havanın hakim olduğu Iğdır'da, itfaiye ekipleri cadde ve sokaklarda toz kalkmaması için yolları suladı. 

Sibirya soğuklarının etkiliği olduğu Doğu Anadolu Bölgesi genelinde kar nedeniyle gündelik hayatta zorluklar yaşanırken, Iğdır'da yazdan kalma bir hava hakim durumda. 

Hafta sonu hava sıcaklığının 13 dereceye kadar yükseldiği Iğdır'da,  belediye yetkilileri tozlanmaya karşı önlem aldı. Çevre illerde kar temizleme çalışması yapılırken, Iğdır'da itfaiye ekipleri tozlanmaya karşı yol sulama çalışması yaptı. 

Iğdır Belediyesi Meclis Üyesi Şaziye Önder, gazetecilere yaptığı açıklamada, kış mevsiminde yollarda yapılan sulama çalışmasının ilginç bir durum olduğunu söyledi. 

Kent merkezine henüz kar yağmadığına işaret eden Önder, "Komşu illerimizde kar yağışı çok yoğun bir şekilde sürüyor. Buna rağmen kentimizde herhangi bir olumsuzluk yok. Hava birkaç gündür güneşli ve oldukça sıcak. Biz de sıcaklık nedeniyle meydana gelebilecek tozlanmayı önlemek için yolları suladık" dedi.