Iğdır'daki gıda zehirlenmesi şüphesi

Iğdır'daki gıda zehirlenmesi şüphesi
Iğdır'daki gıda zehirlenmesi şüphesi
- Okulda yedikleri yemekten zehirlendikleri şüphesiyle hastaneye kaldırılan 25 öğrencide zehirlenme bulgusuna rastlanmadığı belirtildi - Şikayette bulunan öğrencilerin, üniversiteye hazırlık aşamasında olmaları nedeniyle olay psikolojik açıdan araştırılacak

IĞDIR (AA) - Iğdır'da okulda yedikleri yemekten zehirlendikleri şüphesiyle hastaneye kaldırılan 25 öğrencide, zehirlenme bulgusuna rastlanmadı.

Nene Hatun Kız Meslek ve Teknik Anadolu Lisesinde yatılı eğitim gören ve dün okulda yedikleri yemekten zehirlendikleri şüphesiyle Iğdır Devlet Hastanesine kaldırılan 25 öğrencinin tedavisi tamamlandı.

Taburcu edilen öğrencilerin tahlil sonuçlarında herhangi bir zehirlenme bulgusuna rastlanmazken, okuldaki şebeke suyundan alınan örnek, incelenmek üzere laboratuvara götürüldü. 

Hastane yönetimi ve okul yetkililerinden şikayette bulunan öğrencilerin, üniversiteye hazırlık aşamasında olmaları nedeniyle olay psikolojik açıdan araştırılacak.

Iğdır Devlet Hastanesi Başhekimi Aydın Çağaç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, öğrencilere ilk olarak zehirlenme teşhisi koyduklarını ve buna göre tedaviye başladıklarını söyledi. 

Yapılan tahlillerde herhangi bir zehirlenme bulgusuna rastlamadıklarını vurgulayan Çağaç, "Tüm öğrenciler aynı şikayetle hastaneye gelmişti lakin bir sonuç çıkmadı. Her ihtimale karşı okulun şebeke suyundan da örnekler aldık ve incelemeye gönderdik. Oradan gelen sonuca göre her şey netleşir. Soğuk algınlığından veya psikolojik açıdan da böyle bir durum gerçekleşmiş olabilir" dedi. 

Okul yetkilileri ise rahatsızlanan öğrencilerin tamamının üniversiteye hazırlandığına işaret ederek, psikolojik açıdan böyle bir durumun oluşabileceği ihtimaline karşın okulda rehber öğretmenlerin görevlendirildiğini bildirdi.


  ETİKETLER:

  Aydın

  ,

  Iğdır

  ,

  Anadolu

  ,

  Kız

  ,

  Okul

  ,

  eğitim

  ,

  Karşı