"Iğdır'daki polislere zırhlı araç sağlanmadığı" iddiaları

"Iğdır'daki polislere zırhlı araç sağlanmadığı" iddiaları
"Iğdır'daki polislere zırhlı araç sağlanmadığı" iddiaları
- Iğdır Valiliği: - "Dilucu'nda görev yapan polis memurları, zırhlı araçlarla ve zırhlı koruma ekipleriyle görev yerine gidip gelmekteydiler. Yaşanan acı olayda patlamaya maruz kalan araçlar da zırhlı araçlardır" - "Personelimizden zırhlı araç esirgenmesi söz konusu değildir"

IĞDIR (AA) - Iğdır Valiliği, "13 polisin şehit olduğu terör saldırısı öncesi Dilucu Sınır Kapısı'nda görev yapan polislerce zırhlı araç talep edilmesine karşın bunun yerine getirilmediği" iddialarının gerçeği yansıtmadığını bildirdi. 

Valilikten yapılan açıklamada, Iğdır'da 13 polisin şehit olduğu terör saldırısının ardından bazı basın yayın organlarında, "şehit polis memurlarının zırhlı araç istemelerine rağmen kendilerine zırhlı araç tahsis edilmediği" yönünde iddiaların yer aldığı hatırlatıldı. 

İddiaların tümüyle gerçek dışı olduğu ve bu tür asılsız haberlerin acıları artırdığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi: 

"Dilucu'nda görev yapan polis memurları zırhlı araçlarla ve zırhlı koruma ekipleriyle görev yerine gidip gelmekteydiler. Yaşanan acı olayda patlamaya maruz kalan araçlar da zırhlı araçlardır. Personelimizden zırhlı araç esirgenmesi söz konusu değildir. Personelimiz baştan beri bölgedeki risklere karşı tedbirli olmaları konusunda da sürekli uyarılmaktadır. Bu tür yanlış haberler acıyı artırmaktan, en çok ihtiyaç duyduğumuz birlik ve beraberliğe zarar vermekten başka bir işe yaramayacaktır." 


  ETİKETLER:

  Iğdır

  ,

  şehit

  ,

  haber

  ,

  Yayın

  ,

  koruma

  ,

  Birlik

  ,

  Karşı