Iğdır'daki sağanak ve su baskını

Iğdır'daki sağanak ve su baskını
Iğdır'daki sağanak ve su baskını
- Tuzluca ilçesinde akşam saatlerinde etkili olan sağanak nedeniyle taşkına uğrayan evlerdeki su, tahliye edilmeye çalışılıyor - Karayollarına ait iş makineleri taşkına neden olan tıkalı menfezi açmak için geceden bu yana çalışmalarını sürdürüyor

IĞDIR (AA) - Tuzluca ilçesinde etkili olan sağanak nedeniyle taşkına uğrayan evlerdeki sular tahliye edilmeye çalışılıyor.

İlçede dün akşam etkili olan sağanak, Iğdır-Kars çevre yolunun altından geçen menfezi tıkayınca Yukarı Mahalle'de dere yatağında bulunan 4 ev taşkına uğradı. Su tahliye çalışmaları devam eden evlerde bulunan eşyalar ise kullanılamaz hale geldi.

Öte yandan Karayolları Bölge Müdürlüğünce tahsis edilen makineleri tıkalı menfezi açabilmek için çalışmalarını sürdürüyor. Tıkanan menfez açılmadan evlerdeki suyun tahliye edilmesinin güç olduğu belirtildi.

Mahalle Muhtarı Ali Suçin, gazetecilere yaptığı açıklamada, evleri su altında kalan vatandaşların, dün geceden beri evlerine giremediğini söyledi. 

Menfezin uzun bir süredir tıkalı olduğunu savunan Suçin, şöyle konuştu:

"Bu konuyla ilgili gerekli yerlere dilekçemizi vermiştik ancak bir çalışma olmadı. Dün aniden bastıran sağanak nedeniyle menfezden su akışı olmayınca, evler su altında kaldı. Şu anda 13 nüfus evine giremiyor. Suyun derinliği yer yer 5 metreyi buluyor. Zemin çamur olduğu için kimse evlere giremiyor. Su baskınına uğrayan evlerde eşyalar kullanılamaz hale geldi. İnşallah menfez açma çalışmaları bugün sonuç verir."


  ETİKETLER:

  Iğdır

  ,

  çevre

  ,

  Akşam

  ,

  Bugün

  ,

  ,

  tahliye

  ,

  nüfus