Iğdır'daki terör operasyonu

Iğdır'daki terör operasyonu
Iğdır'daki terör operasyonu
- Operasyonda, PKK'nın kış için depo olarak kullandığı belirlenen iki katlı mağarada, yaklaşık 5 ton yiyecek ve yaşam malzemeleri ele geçirildi

IĞDIR (AA) - Iğdır'da bölücü terör örgütüne yönelik operasyonda, PKK'nın kış için depo olarak kullandığı belirlenen iki katlı mağarada, yaklaşık 5 ton yiyecek ve yaşam malzemeleri ele geçirildi.

Alınan bilgiye göre, Iğdır İl Jandarma Komutanlığı ekipleri ile Ağrı Jandarma Özel Hareket Taburu'nun katılımıyla Korhan Yaylası'nda gerçekleştirilen operasyonda, terör örgütü PKK'nın barınak ve sığınakları imha edildi.

Operasyonda içindeki dört farklı çadırda, kilim ve battaniyelerle odalar oluşturulan bir mağarada, çok sayıda yiyecek ve yaşam malzemesi bulundu.

Yaklaşık 750 metrekare alana sahip ve iki kattan oluşan mağarada, 5 ton gıda malzemesinin yanı sıra 15 askeri kamuflaj, 5 kilim, 12 battaniye, 45 tüp, 65 damacana su, 50 kilogram çerez, 20 ketçap-mayonez, 15 kilogram et kavurma, 19 serum takımı ve çeşitli ilaçlar, 10 diş fırçası, 10 terör örgütü kıyafeti, 18 tabak takımı ve 9 çatal bıçak kaşık takımı ele geçirildi.

Operasyonda ele geçirilen patlayıcılar ise  uzman ekiplerce imha edildi.

Süstepe bölgesindeki mağaranın terör örgütünün kış üslenmesini yapmak için hazırlandığı öğrenildi.

Bölgede düzenlenen hava destekli operasyon devam ediyor.