İhraç edildiği partinin adaylarına destek veriyor

İhraç edildiği partinin adaylarına destek veriyor
İhraç edildiği partinin adaylarına destek veriyor
- Eski Iğdır Milletvekili Oğan, MHP'nin milletvekili adaylarının seçim çalışmalarına katıldı

IĞDIR (AA) - MHP 'den ihraç edilen 24. dönem Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, MHP'nin milletvekili adaylarının seçim çalışmalarına katıldı.

Iğdır Havaalanı'nda çok sayıda partili tarafından karşılanan Oğan, daha sonra il merkezinde MHP Iğdır milletvekili adayları Yakup Kumtepe ve Muharrem Çeçen ile buluşup, esnaf ziyaretinde bulundu.

Daha sonra MHP'nin seçim irtibat bürosuna geçen Oğan, burada partililere hitaben konuşmasında, MHP'den ihraç edilmesinin partisine sevgisini değiştirmediğini söyledi.

Sinan Oğan, aile içi konuların aile içinde çözüleceğini belirterek, şöyle konuştu:

"Ne partime küstüm ne davama. Partiye ve davaya küslük olmaz. Önemli olan davadır, Iğdır ve Iğdır'ın kaderidir. Iğdır'ın kaderini PKK 'ya ve Ermenistan'a bağlamaya, Iğdır'ı bölmeye çalışanlara karşı, bütün Iğdır halkı tek vücut, dimdik ayakta duracağız ve Iğdır'ı böldürmeyeceğiz."

Iğdır'ı, tüm Türk milliyetçilerini ilgilendiren il olarak tanımlayan Oğan, partisinin her iki adayının da seçimi kazanması temennisinde bulundu.

- Oğan'ın ihraç süreci

Eski MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, 7 Haziran seçimlerinde aday gösterilmemesinin ardından  parti disiplinine aykırı açıklamaları nedeniyle ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilmişti.

Oğan hakkında işlem başlatan Iğdır İl Disiplin Kurulu, yapılan incelemelerin ardından Oğan'ı çağırarak hem yazılı hem sözlü ifadesini almış, herhangi suç unsuruna rastlanmadığı kanaatine varmış ve kararı, noter aracılığıyla MHP Iğdır İl Başkanlığına göndermişti. 

Iğdır İl Disiplin Kurulunun aldığı kararın ardından Oğan'ın dosyası, MHP Merkez Disiplin Kurulunda ele alınmış ve 25 Ağustos'ta Oğan'ın kesin ihracına karar verilmişti.