İstanbul'dan Iğdırlı öğrencilere yardım eli

İstanbul'dan Iğdırlı öğrencilere yardım eli
İstanbul'dan Iğdırlı öğrencilere yardım eli
- Marmara Üniversitesi Gençvizyon Kulübü üyeleri, Iğdır'daki öğrencilere kırtasiye malzemesi, giysi ve oyuncak yardımında bulundu

IĞDIR (AA) - İstanbul Marmara Üniversitesi öğrencileri Iğdır'daki öğrencilere kitap, giysi ve oyuncak yardımında bulundu.

Marmara Gençvizyon Kulübü üyeleri, Iğdır'ın Hoşhaber beldesi ve Karakuyu köylerinde eğitim gören öğrencilere, İstanbul'da kendi aralarında topladıkları parayla alınan kırtasiye malzemesi, giysi ve oyuncakları öğrencilere dağıttı.

Türk Hava Yolları'nın sponsorluğuyla İstanbul'dan Iğdır'a gelen Marmara Gençvizyon üyelerinin dağıttıkları yardım malzemeleri köy okullarındaki öğrencileri sevindirdi.

Kulüp üyesi Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Fatih Tepecik, yaptığı açıklamada, Doğu Bölgelerindeki çocukların yokluklar içinden eğitim öğretim gördüklerini, onlara bu sıkıntılarında yardımcı olmak için böylesi bir projeyi hayata geçirdiklerini belirterek, "İnşallah bir faydamız olmuştur. Kırtasiye malzemeleri, ayakkabı ve oyuncak getirdik. İnşallah bu arkadaşlarımız vatanımıza milletimize faydalı insanlar olarak yetişirler." dedi.

Kulüp üyesi gençler yardım dağıtımının ardından öğrencilerle oyun oynadı.