Jandarma Teşkilatı'nın 176. kuruluş yıl dönümü

Jandarma Teşkilatı'nın 176. kuruluş yıl dönümü
Jandarma Teşkilatı'nın 176. kuruluş yıl dönümü
IĞDIR (AA) - Iğdır'da Jandarma Teşkilatı'nın 176. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.Iğdır İl Jandarma Komutanlığında düzenlenen...

IĞDIR (AA) - Iğdır'da Jandarma Teşkilatı'nın 176. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.

Iğdır İl Jandarma Komutanlığında düzenlenen törene Vali Davut Haner, 5. Hudut Alay Komutanı Kurmay Albay Ali Kalyoncu, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Ulus, İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal, ilçe belediye başkanları, daire amirleri, şehit aileleri ve gaziler ile askeri erkan katıldı.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda konuşan İl Jandarma Komutanı Albay Ulus, jandarmanın kurulduğu günden bugüne her türlü olumsuz şartlarda halkın yanında olduğunu belirterek, yurdun her köşesinde halk ile iç içe görev yaptıklarını söyledi.

Jandarmanın, Atatürk ilke ve inkılaplarının yol göstericiliğinde, hukuk devletine uygun ve ilkeli görev yapmayı benimsediğini ifade eden Ulus, şöyle konuştu:

"Bugün Türk Silahlı Kuvvetlerinin ayrılmaz bir parçası olan ve mensubu olmaktan gurur duyduğumuz jandarma teşkilatının 176. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın onur ve heyecanı içerisindeyiz. 176 yıllık köklü bir tarihe sahip olan Jandarma Genel Komutanlığı kuruluşundan bugüne, yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş, Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliğinin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusumuzun takdirini kazanmıştır. Bizler ulusumuzun bize olan bu teveccühünün bilincinde, var olan bu güven ve sevgi bağını korumak,  perçimlemek ve daha da güçlendirmek azmindeyiz. "

Program, başarılı personellere ödüllerinin verilmesi ve jandarma tarafından açılan standın gezilmesiyle sona erdi.