Kaçak avlanmayla mücadele

Kaçak avlanmayla mücadele
Kaçak avlanmayla mücadele
IĞDIR (AA) - Kaçak Avcılıkla Mücadele Yılı kapsamında Iğdır'da vatandaşların yoğun bulunduğu alanlara, "Kafana Göre Avlanma" sloganıyla afişler...

IĞDIR (AA) - Kaçak Avcılıkla Mücadele Yılı kapsamında Iğdır'da vatandaşların yoğun bulunduğu alanlara, "Kafana Göre Avlanma" sloganıyla afişler asıldı. 

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nün av ve yaban hayatı kaynaklarını ve yaşam alanlarını korumak amacıyla başlattığı "Kaçak Avcılıkla Mücadele Yılı" çalışmaları Iğdır'da devam ediyor.

Iğdır Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü ekipleri, yaban hayatını korumak amacıyla kent genelinde vatandaşların yoğun bulunduğu alanlarda "Kafana Göre Avlanma" sloganı yazılı afişler astı.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Iğdır Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Mete Türkoğlu, kaçak avcılara karşı çok yönlü bir mücadele verdiklerini söyledi. 

Sosyal medyadan dahi konunun takip edildiğine işaret eden Türkoğlu, "Tek amacımız, yaban hayvanlarının doğru avlanmalarını sağlayarak, yaban hayatı gelecek kuşaklara aktarmaktır. Bunun için vatandaşlarımızın desteğini bekliyoruz. Bize gelen her ihbarı değerlendireceğiz" dedi.