Kalp krizini yendi, şimdi işsizlikle mücadele ediyor

Kalp krizini yendi, şimdi işsizlikle mücadele ediyor
Kalp krizini yendi, şimdi işsizlikle mücadele ediyor
- Iğdır'da geçirdiği kalp krizini nedeniyle 85 dakika kalbi duran ve yeniden hayata döndürülen Akpulut, şimdi de işsizlikle mücadele ediyor

IĞDIR (AA) - Iğdır'da geçirdiği kalp krizini nedeniyle 85 dakika kalbi duran ve yeniden hayata döndürülen Şamil Akpulut, şimdi de işsizlikle mücadele ediyor. 

Rahatsızlığı öncesinde inşaat ustası olarak çalışan 5 çocuk babası Akpulut, geçirdiği rahatsızlık nedeniyle inşaatlarda çalışamıyor. Kalbine 5 stent takılan Akpulut, sağlık durumuna elverişli bir iş arıyor. 

Akpulut, ailesinin geçimini sağlamak için çalışmak zorunda olduğunu belirterek, yetkililerden yardım istedi. 

Doktorunun, inşaat işi yapmasını yasakladığını ifade eden Akpulut, "Kalp krizi geçirmeden önce inşaatlarda çalışıyordum. Bu şekilde 5 çocuğuma, eşime ve anneme bakabiliyordum. Kriz geçirdikten sonra kalbime çok sayıda stent takıldı. Artık inşaat işi yapamıyorum. Ailemle beraber çok zor durumdayım" dedi. 

Akpulut, bir şekilde iş bulamadığı taktirde sağlığını düşünmeksizin inşaatlara geri döneceğini söyledi. 

Ailesinin geçimini sağlayamadığını vurgulayan Akpulut, " Hayat mücadelesi gerçekten çok zor. Bir şekilde Azrail'i yenmeyi başardım ama işsizlikle mücadelem devam ediyor. Onu yenemedim bir türlü. İşsizlik çok zor gerçekten, çocuklarıma bakabileceğim bir iş istiyorum. Tüm ailem mağdur durumda" ifadelerini kullandı.