Karabağ Özgürlük Teşkilatı Başkanı Nağı:

Karabağ Özgürlük Teşkilatı Başkanı Nağı:
Karabağ Özgürlük Teşkilatı Başkanı Nağı:
- "Soykırıma uğrayan insanların hatıralarının yaşatılması gerekiyor. Biz bir millet, iki devletiz. Milletimiz hiçbir zaman bu zulümleri unutmasın"

IĞDIR (AA) - Karabağ Özgürlük Teşkilatı Başkanı Akif Nağı, soykırıma uğrayan insanların hatıralarının yaşatılması gerektiğini belirterek, "Biz bir millet, iki devletiz. Milletimiz hiçbir zaman bu zulümleri unutmasın" dedi.

Dilucu Sınır Kapısı'ndan karayoluyla kente gelen Nağı ve beraberindekileri, Uluslarası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey ve dernek üyeleri karşıladı.

Ermeniler Tarafından Katledilen Şehit Türkler Anıt ve Müzesini ziyaret eden Nağı, gazetecilere yaptığı açıklamada,  Azerbaycan ve çevre bölgelerde yaşayan Türk kökenli vatandaşların Ermenilerin soykırımına maruz kaldığını söyledi.

Soykırımı dünyaya yeterince duyuramadıklarına dikkati çeken Nağı, dünyanın da bunu duymak istemediğini, gerçekleri saklamanın mümkün olmadığını, delillerin ortada olduğunu vurguladı.

Nağı, sözlerini şöyle tamamladı:

"Soykırıma uğrayan insanların hatıralarının yaşatılması gerekiyor. Onları yaşatmalıyız ki ruhları şad olsun. Biz bir millet, iki devletiz. Milletimiz hiçbir zaman bu zulümleri unutmasın. Eğer unutursak bunlar bir daha bizim başımıza gelecektir. 1915-1918 ve sonraki dönemlerde Ermenilerin başımıza getirdikleri musibetleri unuttuk, onlarla kardeş olduk, sonra yeniden aynı musibetler başımıza geldi.

Biz unutmamalıyız. Şimdi onların hatıralarını yaşatıyoruz ki gelecek nesiller o yaşananları unutmasınlar, unutmayacaklardır. Her şey yerini alacak. Biraz geç olacak ama yerini alacak. Allah şehitlerimize rahmet etsin."


  ETİKETLER:

  Azerbaycan

  ,

  çevre

  ,

  şehit

  ,

  zaman

  ,

  göksel