Kızlarından 10 gündür haber alamıyorlar

Kızlarından 10 gündür haber alamıyorlar
Kızlarından 10 gündür haber alamıyorlar
- Iğdır'da yaşayan Akan ailesi, 10 gün önce yaşadıkları evden kaçırıldığını düşündükleri lise öğrencisi kızlarını arıyor - Baba Akan: "Gece hiç uyanmadım. Uyku spreyi sıktılar galiba. En ufak seste uyanan bir insanım. Sandık kutusunu kırıp, bir şeyler aramışlar. Evin tüm kapıları açık. Rüzgar evin içine girmiş. Ona rağmen uyanmamışım. Kızımın kaçırılmasından şüpheleniyorum" - Anne Akan: "Tek istediğim şey, kızımın sesini bir kez daha duyabilmek"

IĞDIR (AA) - Iğdır'da yaşayan Akan ailesi, 10 gün önce yaşadıkları evden kaçırıldığını düşündükleri lise öğrencisi kızlarından haber bekliyor.

Alınan bilgiye göre, merkeze bağlı Yüzbaşılar köyünde yaşayan Akan ailesinin yaşadığı eve kimlikleri henüz belirlenemeyen kişi ya da kişiler girdi.

Gece saatlerinde uyanan baba İbrahim Akan, evinin tüm kapılarının açık olduğunu fark etti. Salonda bulunan sandığın da baltayla kırıldığını gören Akan, hırsız şüphesiyle odaları gezmeye başladı.

Çocuklarının kaldığı odaya giden Akan, lise son sınıf öğrencisi kızı Saniye Akan'ın (16), yatağında olmadığını fark etti. Bunun üzerine güvenlik güçlerine haber veren aile , 10 gündür kaçırıldığından şüphelendikleri kızlarından gelecek mutlu haberi bekliyor.

Baba İbrahim Akan, gazetecilere yaptığı açıklamada, en ufak bir seste uykusunun bölündüğünü söyledi.

Kızının kaçırıldığı gece evde eşi ve 4 çocuğuyla uyuduğunu belirten Akan, "Gece hiç uyanmadım. Uyku spreyi sıktılar galiba. En ufak seste uyanan bir insanım. Sandık kutusunu kırıp, bir şeyler aramışlar. Evin tüm kapıları açık. Rüzgar evin içine girmiş. Ona rağmen uyanmamışım. Kızımın kaçırılmasından şüpheleniyorum" dedi.

Akan, güvenlik güçlerine haber verdiklerini, kendilerinin de aramasına rağmen kızlarından bir iz bulamadıklarını aktardı.

Anne Sabiha Akan ise kızının başına bir şey gelmesinden korktuğunu dile getirdi.

Kızının başarılı bir öğrenci olduğunu ifade eden Akan, "Bir sıkıntısı olsaydı bize söylerdi. Öyle bir şey de olmadı. Bir derdi olduğunu bilsem, kızımın mutluluğu için her şeyi yapardım. Tek istediğim şey, kızımın sesini bir kez daha duyabilmek. Hayatta olduğunu bileyim yeter" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Iğdır

  ,

  Uyku

  ,

  haber

  ,

  Rüzgar

  ,

  Aile

  ,

  Gece

  ,

  Öğrenci

  ,

  güvenlik