Köylerde Çevre Temizliği Projesi

Köylerde Çevre Temizliği Projesi
Köylerde Çevre Temizliği Projesi
IĞDIR (AA) - İl Özel İdaresince yürütülen Köylerde Çevre Temizliği Projesi kapsamında, 83 köye 730 çöp konteynırı yerleştirildi.Kent genelinde...

IĞDIR (AA) - İl Özel İdaresince yürütülen Köylerde Çevre Temizliği Projesi kapsamında, 83 köye 730 çöp konteynırı yerleştirildi.

Kent genelinde yürütülen çalışmayla köylerdeki çöplerin sağlıklı bir şekilde bertaraf edilmesi ve çevre kirliliğinin önüne geçilmesi hedefleniyor. 

Kazancı köyünde yapılan dağıtım töreninde konuşan Iğdır Valisi Davut Haner, köylerdeki yaşam standardını yükseltmek için çalıştıklarını söyledi. 

Haner, köylere dönük önemli hizmetler yaptıklarını belirterek, "Şehir merkezinde ne varsa köylerde de bu olmalıdır, köylülerimiz bunu istiyor. Biz de devlet olarak imkanlarımız ölçüsünde bu ortamı sağlıyoruz. Bu sayede köylerimiz çevresel ve sağlık sorunlarına yol açan kirlilikten kurtulacak" dedi.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hamdi Görkem Gençtürk de köylerin çevresel anlamda daha temiz hale gelmesini istediklerini aktardı. 

Bunun için yetkili kurumların gereken çalışmaları yaptığına işaret eden Gençtürk, "Köylülerimiz de çevresini temiz tutmalı. Her birey, öncelikle evinin önünden başlayarak sokaklarının temizliğine dikkat etmelidir. Özellikle tahliye ve sulama kanallarına çöp atılarak bu kanalların işlevini görmesine engel olunmamalıdır" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Iğdır

  ,

  çevre

  ,

  Yaşam

  ,

  tahliye

  ,

  kent