MHP Grup Başkanvekili Vural:

MHP Grup Başkanvekili Vural:
MHP Grup Başkanvekili Vural:
- "Bu devran bitiyor, 7 Haziran'da ders verdik, iktidardan alıkoyduk. Anlaşılan o ki bu dersi yeterince almamışlar"

IĞDIR (AA) - MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, 1 Kasım'da AK Parti iktidarının sona ereceğini savunarak, "Bu devran bitiyor, 7 Haziran'da ders verdik, iktidardan alıkoyduk. Anlaşılan o ki bu dersi yeterince almamışlar" dedi.

Vali Yolu Caddesi'ndeki seçim bürosunu ziyaret eden Vural, Türkiye'deki tüm vatandaşları birleştirmek istediklerini söyledi.

AK Parti iktidarının son derece yanlış politikalar yürüttüğünü ileri süren Vural, "Biz diyoruz ki nereden olursanız olun, kim olursanız olun gelin birlikte aynı safta duralım, safımız bir olsun. Ülkemizde huzur, güven kalmadı, bu milletin oylarını alanlar milletimizin etnik kimliklerini, mezheplerini karıştırmaya, dinimizle diyanetimizle maalesef oynamaya başladılar" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "AK Parti lehine çalıştığını" ileri süren Oktay Vural, şunları söyledi:

"10 Ağustos'ta Cumhurbaşkanı olması için oy verildi Recep Tayyip Erdoğan Beyefendiye, 'Türkiye'nin Cumhurbaşkanı ol' denildi. Ama maalesef Sayın Cumhurbaşkanı, Adalet ve Kalkınma Partisinin eş genel başkanı gibi hareket etmeye başladı. MHP ve diğer partilere dil uzatmaya başladı. Oysa hepimiz demeliydik ki 'Cumhurbaşkanı hepimizin Cumhurbaşkanı olmalıdır'. Ama Cumhurbaşkanı bugün yine Davutoğlu ile birlikte paralel mitingler, açılışlar yapmakta, politika üretmektedir."

-  "1 Kasım'da AK Parti iktidarı sona erecek"

7 Haziran'da halkın AK Parti'ye gereken cevabı verdiğini, 1 Kasım'da da AK Parti iktidarının sona ereceğini savunan Vural, şöyle devam etti:

"Bu devran bitiyor, 7 Haziran'da ders verdik, iktidardan alıkoyduk. Anlaşılan o ki bu dersi yeterince almamışlar. Şimdi 'Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir'. 1 Kasım'da inşallah milletimizin verdiği bu dersi almayanlara karşı misliyle cezayı ödeteceğiz." 

Vural, daha sonra Ülkü Ocakları İl Başkanlığınca düzenlenen yemeğe katıldı.