Polislerden kan bağışı kampanyası

Polislerden kan bağışı kampanyası
Polislerden kan bağışı kampanyası
IĞDIR (AA) - Iğdır Emniyet Müdürlüğünde görevli polisler, Polis Haftası etkinlikleri kapsamında kan bağışında bulundu.Türk Polis Teşkilatının...

IĞDIR (AA) - Iğdır Emniyet Müdürlüğünde görevli polisler, Polis Haftası etkinlikleri kapsamında kan bağışında bulundu.

Türk Polis Teşkilatının 170.  kuruluş yıldönümü dolayısıyla Iğdır'da kan bağışı kampanyası başlatıldı. Iğdır Emniyet Müdürlüğünün organize ettiği kampanya kapsamında, Türk Kızılayı tarafından görevlendirilen bağış tırı Zübeyde Hanım Bulvarı'na kuruldu. 

Burada ilk olarak İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal, kan verdi. Babal'ın ardından diğer polisler de bağışta bulundu. 

Kampanyayı başlatan Vali Davut Haner, yaptığı açıklamada, polis teşkilatının böyle bir çalışma yapmasından mutluluk duyduğunu söyledi. 

Haner, polislerin başlattığı kampanyaya vatandaşların da bağışta bulunarak destek verdiğini belirterek, "Tüm polislerimiz, şehrimizin huzurunu, güvenliğini ve asayişini sağlamak için yorulmadan hizmet ediyor. Bunun yanı sıra böyle bir kampanya düzenlendi. Kan, sürekli bir ihtiyaç ve polislerimizin böyle bir kampanya başlatması da çok önemli" dedi.

İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal ise polislerin kan vereceği bir organizasyon düzenlediklerini ve vatandaşların da kampanyalarına katkıda bulunduğunu ifade etti.