Saadet Partisi Iğdır 2. Olağan Kongresi

Saadet Partisi Iğdır 2. Olağan Kongresi
Saadet Partisi Iğdır 2. Olağan Kongresi
- Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak: - "Bu ülkenin gerçek gündemi terör değildir, gerçek gündem işsiz durumdaki gençlerimizdir. Açlık sınırının bin 450 lira olduğu ülkemizde 950 lira asgari ücret verilmesi kabul edilemez. İşte bu sorun, ülkemizin gerçek gündemidir"

IĞDIR (AA) - Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Türkiye 'nin gerçek sorunlarının gözardı edildiğini belirterek, "Bu ülkenin gerçek gündemi terör değildir, gerçek gündem işsiz durumdaki gençlerimizdir. Açlık sınırının bin 450 lira olduğu ülkemizde 950 lira asgari ücret verilmesi kabul edilemez. İşte bu sorun, ülkemizin gerçek gündemidir" dedi. 

Kamalak, Iğdır'da bir düğün salonunda düzenlenen partisinin 2. Olağan İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, yeniden büyük Türkiye'yi kurmak için yola çıktıklarını aktardı. 

Türkiye genelinde seçim çalışmalarına başladıklarını ifade eden Kamalak, "Iğdır'dan başlamak üzere şehitler diyarı Anadolu 'da yaşanılabilir bir Türkiye kurmak için yola çıktık. İlk hedefimiz budur. Bu ülkenin insanları 35-40 yıldır birbirlerinin düşmanıymış gibi öldüler. Bu süre içinde şehitler diyarı Anadolumuz, 50 binin üzerinde vatan evladını toprağa verdi. Milli Görüşün tek temsilcisi olarak bu gidişe dur demek için buradayız" diye konuştu. 

Kamalak, Çanakkale'de omuz omuza şehit düşen ataların torunlarının, bugün birbirine düşman kesildiğini söyledi. 

Bu durumun gerçekleşmesinde emperyalist güçlerin rol oynadığını vurgulayan Kamalak, şöyle devam etti:

"Tam bir asır önce Çanakkale'de bu ülkenin tüm fertleri, yabancılara karşı birbirlerini siper ederek savaştı. Türk, Kürt, Laz, Çerkez hepsi beraber savaştı. Buna rağmen bir yolunu bularak bu ülkenin evlatlarını birbirlerine düşman etmeye çalıştılar. Ne yazık ki büyük ölçüde başarı sağladılar. Artık bu oyunu bozmak için tüm Anadolu'yu adım adım dolaşıyor ve siyonistlere karşı mücadele veriyoruz." 

Kamalak, sözlerini şöyle tamamladı:

"Her şeyden önce bu ülkede yaşayan tüm etnik unsurlar ve mezhepler kardeştir. Hepimizin Rabbi bir, peygamberi bir, kitabı bir, kıblesi birdir. O halde bu mücadele niçin? Bu ülkenin gerçek gündemi terör değildir, gerçek gündem işsiz durumdaki gençlerimizdir. Açlık sınırının bin 450 lira olduğu ülkemizde 950 lira asgari ücret verilmesi kabul edilemez. İşte bu sorun, ülkemizin gerçek gündemidir. Milyonlarca insanımız, açlık sınırının altında asgari ücretle yaşam savaşı veriyor. Adaletsizlik, hukuksuzluk ve yolsuzluk ne yazık ki TBMM 'ye kadar vardı. Türkiye'nin gerçek gündemi, bu yolsuzlukların, bu usulsüzlüklerin ve iddiaların üzerine gitmektir."