Türk yazar kitabını Bakü'de tanıttı

Türk yazar kitabını Bakü'de tanıttı
Türk yazar kitabını Bakü'de tanıttı
IĞDIR (AA) - Gazeteci Yazar Serdar Ünsal'ın yazdığı "Yüreğim İrevan'da Kaldı" kitabı Azerbaycan'da tanıtıldı.Ermeniler'in Azeri kökenli bir Türkiye...

IĞDIR (AA) - Gazeteci Yazar Serdar Ünsal'ın yazdığı "Yüreğim İrevan'da Kaldı" kitabı Azerbaycan'da tanıtıldı.

Ermeniler'in Azeri kökenli bir Türkiye vatandaşına yaptığı zulmü anlatan  kitap , Bakü'deki bir toplantı salonunda düzenlenen imza gününde Azerbaycan'daki okurları ile buluştu.

Tanıtıma Azerbaycan Milletvekilleri Ganire Paşayeva ve Adil Aliyev ile Macaristan eski milletvekili Atilla Savars, Macaristan-Azerbaycan Dostluk Cemiyeti Başkanı Ramiz Emirli, DAK Azerbaycan Başkanı Siyaset Uzmanı Sefter Rehimli, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Ünsal, tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, kitabın yaşanmış Ermeni mezaliminin açık delili olduğunu belirterek "Roman yaşanmış bir acının, bir kaçışın, bir kökten sökülüşün hikayesi. Daha doğrusu baba annemin İrevan'dan Ermeniler'in saldırısı sonucu kaçışlarının hikayesidir. İrevan'dan Aras Nehri'ne, oradan İran 'a, İran'dan da Türkiye ve Iğdır'a gelip bin bir zorluklarla yaşamaya çalıştığı bir yaşam öyküsünü anlatıyor. Roman, Hocalı'da, Laçin'de, Kelbecer'de, Şuşa'da kalanların yürek acısını anlatıyor" dedi.

Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşeyeva da böyle bir kitabın yazılmasının Ermenilerin yaptığı katliamların dile getirilmesi açısından önemli olduğunu ifade etti.