Üç yıllık husumet, barışla sonuçlandı

Üç yıllık husumet, barışla sonuçlandı
Üç yıllık husumet, barışla sonuçlandı
- Iğdır'da 3 yıl önce çıkan kavga nedeniyle aralarında husumet bulunan iki köy halkı, yetkililerin devreye girmesiyle barıştırıldı

IĞDIR (AA) - Iğdır'da iki köy halkı arasındaki husumet, barışla son buldu.

Bulakbaşı ve Yeni Mahalle köyünde yaşayan vatandaşlar arasında 3 yıl önce çıkan kavga , kan davasına dönüştü. Köylüler arasındaki husumetin son bulması için Iğdır Belediyesi, Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) devreye girdi.

Yetkililerin girişimleriyle bir araya getirilen köylüler, barış toplantısında el sıkışıp tokalaştı. HDP Iğdır İl Eş Başkanı Cesim Katar, barış toplantısında yaptığı konuşmada, vatandaşların birbirleriyle olan husumetinin topluma zarar verdiğini, bu nedenle de köylüleri barıştırmak için gayret gösterdiklerini söyledi.

Katar, "Öncelikle bu barışa vesile olan herkese teşekkür ediyorum. Bu kavganın adı yok. Biz artık Kürt halkı arasında husumet istemiyoruz. Bundan sonra da bu tür kavgaların yaşanmasını istemiyoruz" dedi.

Barış toplantısına katılan Bulakbaşı köyünden Mehmet Çelik de husumetin kimseye fayda getirmediğini bildirerek, sağlanan barış sayesinde huzura kavuştuklarını ifade etti.


  ETİKETLER:

  Iğdır

  ,

  hdp

  ,

  Köy

  ,

  Demokratik

  ,

  kavga