Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi

Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
IĞDIR (AA) - Iğdır Gençlik Merkezi üyesi bir grup, Mersin'in Tarsus ilçesinde öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan için eylem yaptı. Zübeyde...

IĞDIR (AA) - Iğdır Gençlik Merkezi üyesi bir grup, Mersin'in Tarsus ilçesinde öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan için eylem yaptı. 

Zübeyde Hanım Bulvarı'nda bulunan İnsanlık Anıtı önünde toplanan 100 kişilik grup, ellerindeki dövizlerle sloganlar attı. 

Grup adına basın açıklaması yapan Medine Ağaoğlu, bu tür vahşetlerin eğitimsizlik ve cehaletten kaynaklandığını söyledi. 

Türkiye 'de her yıl 28 bin kadının şiddet gördüğünü belirten Ağaoğlu, "Bunlar sadece sesini duyuranlar. Susan nice kadınımız var. Özgecan'ın ölümü bu kadar gündem yarattı. Oysa nice sessizliğini koruyan aynı sorunlardan muzdarip olan Özgecanlar var" dedi.

Ağaoğlu, bu tür cinayetlerin bir daha yaşanmaması için daha fazla mücadele edeceklerini vurgulayarak, Özgecan'ı vahşice katleden canilerden ve bu katliamları önlemeyen erkek egemen zihniyetten hesap soracaklarını kaydetti.

Ağaoğlu, "Çocuklarımızın çığlıklarına kulak tıkayan adalet sistemiyle mücadelemiz devam edecektir" diye konuştu.

Grup, basın açıklamasının ardından sloganlar attı.