Yaralı şahin, tedavi altına alındı

Yaralı şahin, tedavi altına alındı
Yaralı şahin, tedavi altına alındı
- Iğdır'da duvara çarpması sonucu kanadı kırılan kızıl şahin, veteriner hekimlerce tedavi altına alındı

IĞDIR (AA) - Iğdır'da kanadı kırılan kızıl şahin, tedavi altına alındı. 

Melekli beldesinde duvara çarptığı için kanadı kırılan şahinin yolda uçmaya çalıştığını gören vatandaşlar, durumu Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü ekiplerine bildirdi.

İhbar üzerine beldeye giden görevliler, kızıl şahini yaralı halde teslim aldı. Yapılan ilk incelemede duvara çarpması sonucu kanadının kırıldığı belirlenen şahin, ilk müdahalenin ardından Kafkas Üniversitesi Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'ne gönderildi.

Iğdır Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Mete Türkoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, kuş türleri için kanatlarının hayati önem taşıdığını belirterek, "Vatandaşımızın ihbarı üzerine hemen olay yerine gittik. Çarpma nedeniyle kanadının ucu kırılmış. Bu yüzden uçamıyor. İnşallah Kars'ta gerekli tedaviler yapıldıktan sonra iyileşecek" dedi. 

Türkoğlu, şahinin iyileşme sürecinin yaklaşık bir ay süreceğine işaret ederek, "İlk olarak röntgeni çekilecek. Veteriner hekimler gerekirse ameliyatını yapacak. Daha sonra da iyileşmesini bekleyeceğiz. Tamamen sağlığına kavuşunca bulunduğu yerde doğaya salacağız" diye konuştu. 

Kent merkezinde keklik satışı yapan bir kişinin yakalandığına değinen Türkoğlu, kanadı kesilen iki kekliğin de kızıl şahin ile Kars'a gönderileceğini sözlerine ekledi. 


  ETİKETLER:

  Iğdır

  ,

  orman

  ,

  kuş

  ,

  kent