İdeoloji

İçinde "İdeoloji" Geçen Tüm Haberler

Türkiye'nin en cesur gazetesi Radikal, İdeoloji ile ilgili tüm arşiv haberlerini ve son dakika gelişmelerini okurlarına sunuyor. İdeoloji haberleri, Türkiye ve Dünya'dan diğer tüm ekonomi, politika ve spor gelişmelerini Radikal'den takip edebilirsiniz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır'da

Ankara Haber - 02.05.2015
- Erdoğan, toplu açılış töreninde konuştu: (3) - "Hepiniz sandığa gidin. Demokratik hakkınızı kullanın. Bu, demokrasinin olmazsa olmazıdır. Ağızlarından demokrasi lafını, demokratlık iddiasını düşürmeyenler başta olmak üzere tüm siyasi partilerimizden bu hususa özellikle hassasiyet göstermelerini istiyorum" - "Projeleriyle milletin gönlünü fethedemeyenlerin silahla, baskıyla, şiddetle milletin oylarını gasbetmesine asla izin vermeyiniz, vermemeliyiz. Elinden silahı bırakmayan, silahların gölgesinde particilik oynamaktan vazgeçmeyenlerin çözüm sürecini eleştirme hakları yoktur" - "Bu konuda siyasi irade ve devletin kurumları, üzerilerine düşenleri yapmıştır. Artık sıra silahları gömüp üzerine beton dökmeye geldi. Çözüm sürecinin samimiyet göstergesi işte bu adımdır. Bu adımı atmayanın ne millete ne bize ne hükümete söyleyecek tek bir sözü yoktur" - "Diyarbakır'ın arka sokaklarında dolaştığımızda hali görüyoruz zaten. Benim bir şey söylememe gerek var mı? Birileri de diyor ki 'Onların hiçbirisi önemli değil, önemli olan ideoloji.' Kardeşlerim, ideoloji ile karın doymuyor" - "O pankartlara veyahut da o raketlere o sloganları, o resmi asanlar, bunun hesabını verecekler. Bu işin lamı cimi yok. Siz, o musluklardan kan akıtabilirsiniz ama bizim musluklarımızdan bugüne kadar hamd olsun pırıl pırıl su akmıştır, su"
Bu yazıya ilk yorum yapan siz olun.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Batman'da

Ankara Haber - 02.05.2015
- Erdoğan, toplu açılış töreninde konuştu: (4) - "Çözüm Süreci'ni sadece belirli bir bölgeyle, kesimle, sınırlandırmak her şeyden önce Kürt kardeşlerime haksızlıktır. Çözüm Süreci'ni, sadece Kürt sorunu parantezinde tutmak isteyenlerin dertleri başka" - "Onlar, Kürt kardeşlerimin hakkını, hukukunu savunmanın, sorunlarını çözmenin peşinde kesinlikle değiller. Onlar bu mesele üzerinden kendilerine inisiyatif alanı, bir istismar alanı oluşturmak istiyorlar. Çünkü, tüm siyasi ikballerini buna borçlular. Geçmişte Kürt ifadesini yasaklayanlarla, bugün aynı ifadeyi istismar edenlerin arasında, inanın bana göre hiçbir fark yok" - "Diyorlar ki 'Kürtlerin temsilcisi biziz'. Hadi canım. Ben, 'Kürtlerin temsilcisiyiz' diyenleri şu anda arka sokaklarda görüyorum. Pislikten geçilmiyor. Eğer temsilciysen buraları temizle. Öyle mi? Kürt vatandaşıma hizmetkar ol" -"Ben şimdi buraya geldim. Türkiye'nin Cumhurbaşkanıyım. Yüzde 52 oyla ilk defa milletin seçtiği bir cumhurbaşkanı. Tabi kendime göre bir plan yaptım. Dedim ki 'Valiliği ziyaret ederim, belediyeyi de ziyaret ederim'. Fakat sağ olsun belediye başkanı havaalanına gelme nezaketini bile göstermedi. Şimdi havaalanına gelme nezaketini göstermeyen bir belediyeyi, bir Cumhurbaşkanı olarak benim ziyaret etmem doğru mu? Dolayısıyla bunu bilmenizi istiyorum ki bunun istismarını yapmasınlar"
Bu yazıya ilk yorum yapan siz olun.


"İdeoloji" ile ilgili arşiv arama sonuçlarını görmek için tıklayınız