Marmaray

İçinde "Marmaray" Geçen Tüm Haberler

Türkiye'nin en cesur gazetesi Radikal, Marmaray ile ilgili tüm arşiv haberlerini ve son dakika gelişmelerini okurlarına sunuyor. Marmaray haberleri, Türkiye ve Dünya'dan diğer tüm ekonomi, politika ve spor gelişmelerini Radikal'den takip edebilirsiniz.

"İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Buluşması"

İzmir Haber - 24.05.2015
- AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu: (4) - "İstikrar, demokrasiyle gelirse bir değerdir. İstikrar, insanları ezerek gelirse bir değer olma niteliğini kaybeder. Bizim istediğimiz tek şey var, istikrarı demokrasiyle sağlamak. İstikrarla özgürlükleri birleştirmek, bütünleştirmek" - "Adana ve Mersin olaylarını anında kınadık ve hemen akabinde talimat da verdik ve faali tespit edildi. Bir DHKP-C militanı; 2007'de tutuklanmış" -"Bir bakıyorsunuz, HDP eş başkanı, genel başkan yardımcısı, 'hayır, bunu DHKP-C yapmamıştır' diyor, onu savunuyor. DHKP-C de HDP'ye teşekkür ediyor. Bu DHKP-C dediğiniz örgüt, Mehmet Selim Kiraz gibi onurlu bir savcıyı makamında şehit eden örgüt. Şimdi kim Allah aşkına, şiddetten veya otoriter yaklaşımdan yana? Herkesin, Türkiye'nin geleceğini düşünen herkesin, farklı kanaatleri de olsa, elini vicdanına koyup 7 Haziran'da ona göre karar vermesi lazım" - "Biz bir taraftan bu olağanüstü büyük, mega projelerle yeni bir ufuk çiziyoruz, bir taraftan da ayağımıza, sağımıza solumuza çelme takmak isteyenlerle uğraşıyoruz. Onlar çelme taksınlar, biz yolumuza yürümeye devam ederiz" - "Bütün İzmirlilerin de milletimizin de şunu bilmesin isterim ki, 7 Haziran seçimleri yeni parlak dönemin başlangıcı olacak. Kaos senaryolarını bir kez daha tarihe gömeceğiz"
Bu yazıya ilk yorum yapan siz olun.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kahramanmaraş'ta

Ankara Haber - 22.05.2015
-Cumhurbaşkanı Erdoğan: (4) - "İstedikleri kadar medyaları olsun, İstedikleri kadar paralel medyaları olsun, istedikleri kadar Doğan medyası olsun, istedikleri kadar onların yandaşları olsun. Bunlar ne demişti? 'Artık muhtar bile olamayacak' onu bildiler. Hakikaten muhtar olamadım, İstanbul'a büyükşehir belediye başkanı oldum, başbakan oldum ve cumhurbaşkanı oldum" - "Hiçbir zaman güç odaklarıyla pazarlığa oturmadık, hiçbir zaman boğaz medyasıyla gazetesini, kalemini kurşun gibi kullananlarla iş tutmadık. Biz bugünlere manşetlerle çarpışa çarpışa geldik. 40 yıllık siyasi hayatımda birçok kez itibar suikastine uğradım. Olmadık iftiraların, karalama kampanyalarının hedefi olduk. Bana, şahsıma, aileme, arkadaşlarıma, hatta devletin kurumlarına en ağır şekilde hakaretler ettiler" - "Şimdi çıkmışlar, '12 Eylül dönemini özlüyoruz. Onlar daha insaflıydı' diyorlar. Evet biz, sizlerin 12 Eylül darbelerini bile özlediğinizi gayet iyi biliyoruz. Adaleti bir sağdan, bir soldan asmak olarak görenlerin, bunları nasıl beslediğini, büyüttüğünü benim milletim çok iyi biliyor. Bunların darbeye nasıl selam durduğunu milletim çok iyi biliyor. Darbecilerle el ele verip ülkeyi nasıl bir uçuruma sürüklediklerini milletim gayet iyi biliyor" - "Bugünlere kolay gelmedik. Tehditler, kumpaslar, ekonomik operasyonlar, aklınıza ne gelirse yaptılar"
Bu yazıya ilk yorum yapan siz olun.


"Marmaray" ile ilgili arşiv arama sonuçlarını görmek için tıklayınız