scorecardresearch.com

Recep Tayyip Erdoğan

İçinde "Recep Tayyip Erdoğan" Geçen Tüm Haberler

Türkiye'nin en cesur gazetesi Radikal, Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili tüm arşiv haberlerini ve son dakika gelişmelerini okurlarına sunuyor. Recep Tayyip Erdoğan haberleri, Türkiye ve Dünya'dan diğer tüm ekonomi, politika ve spor gelişmelerini Radikal'den takip edebilirsiniz.

AK Parti'nin Tokat mitingi

Tokat Haber - 21.05.2015
- Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (4) - " Ya AK Parti ile istikrar devam edecek, büyüme devam edecek, demokrasi devam edecek ya da bunların istediği gibi eski Türkiye partisi geri gelecek. Bunların dördü aynı parti gibi ama hepsinin ortak adı 'Eski Türkiye Partisi.' Borçlu olan, hastalarını kapıda bekleten, tarım çiftçisini ezdiren, esnafına yazar kasa kırdıran eski Türkiye'ye dönecek miyiz?" - "Eski Türkiye'de millet demiryolunu unutmuştu. Kimsenin aklına demiryoluyla seyahat gelmiyordu. Bu MHP'nin iktidar olduğu dönemde, MHP'li ulaştırma bakanına hızlı tren projesini götürüyorlar; 'Bunu biz değil, bizim çocuklarımız değil, bizim torunlarımız bile göremez' diyor. Ey Tokatlılar, bunu Türkiye gördü mü? Hızlı treni... Ankara, Eskişehir, Konya, İstanbul hattından inşa ettik mi? Şimdi de Ankara'dan Yerköy, Sivas, Erzincan, Erzurum Kars, Bakü, Tiflis'e kadar bağlıyoruz" - "Şimdi ki hedefimiz süper yüksek hızlı tren. Ankara ile İstanbul şu an hızlı trenle 3,5 saat. Süper hızlı trenle Ankara-İstanbul arası 1,5 saat. Yol yükselen yeni Türkiye'dir" - "Tokat'ı havalimanıyla, karayolu, demiryolu bağlantılarıyla Karadeniz'i Akdeniz'e bağlayan güzergahın ana merkez şehirlerinden birisi yapıyoruz. Kılıçdaroğlu yeni fark etmiş 'Karadeniz'le Akdeniz'i bağlayacağız' diyor. Biz hızlı trenlerle, otoyollarla çoktan bağladık"
Bu yazıya ilk yorum yapan siz olun.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Adıyaman'da: (2)

Ankara Haber - 21.05.2015
-"Yüksek Kuruluna müracaat ediyorlar, 'Cumhurbaşkanı, meydanlara çıkmasın.' Niye çıkmayacağım? Bunları anlatmak benim hakkım değil mi? Cumhurbaşkanına susma yasağını siz ne zamandan beri koymaya başladınız?" -"Müracaat etti ana muhalefet, ret. MHP'si müracaat etti, ret. Hele hele HDP'si arka arkaya müracaat etti, iki kere ret, ret. Bütün bunlara rağmen biz, milletimizle beraberiz. Bizi bu makama egemen güçler değil, millet getirdi, millet" -"Diyor ki 'Cumhurbaşkanı tarafsız olacak.' Ben, şu anda her partiye eşit mesafedeyim ama gönlümde tabii benim de bir aslan yatıyor. Ama bir şey daha söyledim. Ben tarafım. Nasıl tarafım? Milletin tarafındayım, milletin. Eğer milletimin aleyhine bir şey olursa bunu milletime anlatmak zorundayım. Buna mecburum" -"Şimdi baktım yeni bir şeyler daha söylüyorlar. Merkez şehir kuracaklarmış. Diyorum ya 'eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri.' İşte Nissibi Köprüsü. Bu kadar. İşte Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi. Biz eserlerle konuşuyoruz. Lafla peynir gemisi yürümüyor" -"Paralel devlet, kendinize gelin kendinize. Eğer siz kendinize gelmezseniz biz sizleri kendinize gelmeye, getirmeye mecburuz. Çünkü siz, bu milleti böldünüz, parçaladınız, iftiralarla, bölücü terör örgütünün güdümündeki partiyle. Şu anda bakıyorsunuz bal kaymak olmuşlar. Niye? Menfaatleri neyi gerektiriyorsa o. Onlar için amaca ulaşmak için her yol meşrudur. İnşallah onlar da bu ülkede istediklerini alamayacaklar"
Bu yazıya ilk yorum yapan siz olun.


"Recep Tayyip Erdoğan" ile ilgili arşiv arama sonuçlarını görmek için tıklayınız