29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
- Isparta Baro Başkanı Gökmenoğlu: - "Cumhuriyet, milletimizin var oluş mücadelesinin en önemli kazanımı olmuştur"

ISPARTA (AA) - Isparta Baro Başkanı Gökmen Gökmenoğlu, "Cumhuriyet, milletimizin var oluş mücadelesinin en önemli kazanımı olmuştur" dedi. 

Gökmenoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, milli mücadelenin zaferle sonuçlandırıp büyük Türk milletinin dünya devletleri sahnesinde yer almasını sağlayan Cumhuriyet'in kuruluşunun 92. yıl dönümünü büyük bir coşku ve gururla karşıladıklarını belirtti.

Kurtuluş Savaşı'nın Türk milletinin var olma mücadelesi, Cumhuriyet'in ise yeniden varoluşunun sembolü olduğunu vurgulayan Gökmenoğlu, açıklamasında şunları kaydetti:

"Kuruluşunun 92. yıldönümünü kutladığımız bu büyük günde Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk'ü, kahraman silah arkadaşlarını ve o günden bugüne kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz. Cumhuriyet, milletimizin var oluş mücadelesinin en önemli kazanımı olmuştur. Milli gayret ve azminin bir eseridir. Cumhuriyetle milletimiz bugün hür ve bağımsız olarak çağdaş uygarlığın onurlu devletleri arasında en önde ve dimdik ayaktadır. Cumhuriyetle milletimiz millet olarak devlet, millet, bayrak, dil ve din bilincine kavuşmuş, demokratik, laik ve sosyal bir devlet olarak Atatürk'ün gösterdiği yolda yürümeye başlamıştır."