30 Ağustos Zafer Bayramı

30 Ağustos Zafer Bayramı
30 Ağustos Zafer Bayramı
- Isparta Baro Başkanı Gökmenoğlu: - "Ulusumuz, her zaman ülkesine, cumhuriyetine, ulusal birlik ve beraberliğine yönelik iç ve dış tehditlere dün olduğu gibi bugün de er ya da geç gerekli cevabı verecektir"

ISPARTA (AA) - Isparta Baro Başkanı Gökmen Gökmenoğlu, Türk ulusunun, her zaman ülkesine, cumhuriyetine, ulusal birlik ve beraberliğine yönelik iç ve dış tehditlere dün olduğu gibi bugün de er ya da geç gerekli cevabı vereceğini bildirdi. 

Gökmenoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada 30 Ağustos'un zor şartlarda, hep birlikte mücadele veren milletin, vatanına, özgürlüğüne, değerlerine olan bağlılığının ve inancının bir nişanesi olduğunu belirtti. 

Tarih boyunca farklılıkların, birliği tamamlayan zenginlikler olduğunu, bundan sonra da böyle olacağını belirten Gökmenoğlu, son dönemde farklılıkları çatışma ve iç karışıklığa çevirmek isteyenlerin oyununu bozmanın görevleri olduğunu kaydetti. 

Gökmenoğlu, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Bizler canları pahasına bu toprakları bize vatan olarak bırakan ecdadımızın mirasçıları olarak birlik ve beraberliğimizi her zaman korumak zorundayız. Başta hukuk alanında olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti'ni muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak ve evlatlarımıza daha güzel bir Türkiye bırakmak için çalışmaya devam etmek ve Türkiye Cumhuriyeti üzerinde son dönemde oynanmaya çalışılan oyunu bozmak zorundayız. Kahramanlarımızın bize bırakmış oldukları sorumluluğun dün gibi bugün de bilincindeyiz. Ulusumuz, her zaman ülkesine, cumhuriyetine, ulusal birlik ve beraberliğine yönelik iç ve dış tehditlere dün olduğu gibi bu günde er ya da geç gerekli cevabı verecektir."