4 yılda bin 900 hastaya evde bakım hizmeti verildi

4 yılda bin 900 hastaya evde bakım hizmeti verildi
4 yılda bin 900 hastaya evde bakım hizmeti verildi
ISPARTA (AA) - Isparta Devlet Hastanesi Yöneticisi Hüseyin Yavuz, "Isparta'da 800 hastaya evde bakım hizmeti veriyoruz. 4 yıllık sürede bin...

ISPARTA (AA) - Isparta Devlet Hastanesi Yöneticisi Hüseyin Yavuz, "Isparta'da 800 hastaya evde bakım hizmeti veriyoruz. 4 yıllık sürede bin 900 hastamıza bu hizmeti verdik" dedi. 

Yavuz, Isparta Devlet Hastanesi Evde Bakım Hizmetleri birimi görevlileri ile evde bakım hizmeti alan hastaları ziyaret etti.

Hastaların sağlık durumları hakkında bilgi alan Yavuz, gazetecilere, Sağlık Bakanlığının Sağlıkta Dönüşüm Projesi kapsamından 2011 yılında uygulanmaya başlanan evde bakım hizmetinin yaklaşık 4 yıldır devam ettiğini söyledi.

"Isparta'da 800 hastaya evde bakım hizmeti veriyoruz. 4 yıllık sürede bin 900 hastamıza bu hizmeti verdik" diyen Yavuz, yapabilecekleri hizmeti hastanın ayağına getirdiklerini kaydetti.

Hastaları ziyaret ederek morallerini yüksek tutmaya çalıştıklarını anlatan Yavuz, şöyle konuştu:

"Evde yalnız değilsiniz' sloganı ile hareket ediyoruz. İnsanların yalnız olmadıklarını hissettirmek istiyoruz. En büyük amacımız bu. Belki birçok hastalığın en büyük tedavisi psikolojik destek değil midir? Biz de bunu yaptığımıza inanıyoruz. 6 kişilik ekibimiz var. Bir hekim arkadaşımız bu ekibe dahil. 2 grup halinde hizmeti yürütüyoruz. 2 aracımız var. Daha çok kişiye duyurup hizmet alacak kişi sayısını artırmak istiyoruz." 


    ETİKETLER:

    Isparta

    ,

    hizmet