9. Cumhurbaşkanı Demirel'in vefatı

9. Cumhurbaşkanı Demirel'in vefatı
9. Cumhurbaşkanı Demirel'in vefatı
- Süleyman Demirel'in cenazesinin defnedileceği Çalca Tepesi ile İslamköy Mahallesi arasındaki karayolunda genişletme, asfaltlama ve çevre düzenleme çalışmaları yapılıyor

ISPARTA (AA) - Tedavi gördüğü hastanede dün yaşamını yitiren 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in cenazesinin defnedileceği Isparta'daki hazırlıklar devam ediyor.

Isparta Valisi Vahdettin Özkan, İl Emniyet Müdürü Halil Altan, İl Jandarma Komutanı Albay İsmail Cömert, İl Müftüsü Galip Akın ile diğer yetkililer, Atabey ilçesine bağlı İslamköy Mahallesi'nde bulunan Süleyman Demirel Külliyesi'ne gitti. 

Burada Demirel'in yakınları ve külliye yetkilileri ile görüşen Vali Özkan, daha sonra cenazenin defnedileceği Çalca Tepesi'nde incelemede bulundu.

İl Özel İdaresi ekiplerince yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Vahdettin Özkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Süleyman Demirel'i kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek, Isparta ve Türkiye 'ye başsağlığı diledi. 

İlgili kurumların yetkilileri olarak Demirel'in cenazesi için uygulanacak dini, örfi ve resmi törenlerin icrasını değerlendirmek amacıyla bir araya geldiklerini anlatan Vali Özkan, "Ailenin talepleri ve ilgili prosedürler doğrultusunda her kuruma ne düşüyorsa onları yapıyoruz" dedi. 

Cenaze töreninin yapılacağı gün herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için trafik ve yolların düzenlenmesiyle ilgili çalışmaları sürdürdüklerini, Demirel'in naaşının yarın Isparta'ya getirileceğini kaydeden Vahdettin Özkan, cenazenin, ailesinin isteği doğrultusunda Süleyman Demirel Üniversitesine de götürülebileceğini bildirdi. 

Süleyman Demirel'in cenazesinin defnedileceği İslamköy Mahallesi'nde, İl Özel İdaresi ekiplerince, İslamköy'den Çalca Tepesi'ne kadar olan 2,5 kilometrelik karayolunda genişletme çalışmaları yapıldı. İş makineleriyle düzenlenmesine devam edilen karayolu, daha sonra asfaltlanacak.

Isparta'dan İslamköy'e giden karayolunda da yaklaşık 300 işçi tarafından çevre  düzenleme çalışması yapılıyor.