AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu, Isparta'da

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu, Isparta'da
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu, Isparta'da
- Çavuşoğlu: - "Bu ülkeye hizmet etmek isteyenleri idam sehpasına götürdüler. Turgut Özal'ın başına gelmeyen kalmadı. Açın o günkü manşetleri 'diktatör olmak istiyor', 'tek başına olmak istiyor'. İşte bugünkü söylenenlerin hepsi, o gün rahmetli Özal'a da, Menderes'e de söyleniyordu" - "(Terörle mücadele) Tamamen temizleyinceye kadar mücadelemizi sürdüreceğiz, bundan vazgeçmeyiz. Bunun seçimle meçimle ilgisi yok. Seçim sonrasında da devam edeceğiz"

ISPARTA (AA) -   AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, "Bu ülkeye hizmet etmek isteyenleri idam sehpasına götürdüler. Turgut Özal'ın başına gelmeyen kalmadı. Açın o günkü manşetleri, 'diktatör olmak istiyor', 'tek başına olmak istiyor'. İşte bugünkü söylenenlerin hepsi, o gün rahmetli Özal'a da Menderes'e de söyleniyordu" dedi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Isparta'ya gelen Çavuşoğlu, Sanayi Mahallesi'ndeki esnafları ziyaret ederek, bir süre sohbet etti.

Belediye İş Hanı'ndaki iş yerlerini de gezen Çavuşoğlu, AK Parti İl Başkanlığına geçerek, burada partililerle buluştu.

 Çavuşoğlu, burada yaptığı konuşmada, ülkenin kendine olan güvenini yerine getirdiklerini, yurtdışında itibarını artırdıklarını, Türk pasaportunun, parasının ve insanın itibar görmeye başladığını söyledi.

Böyle bir Türkiye 'yi yıllardır beklediklerini anlatan Çavuşoğlu, "Türkiye'de ekonomik krizlerde, istikrasızlıklardan, darbelerden dolayı hep bir adım ileri, iki adım geri giden Türkiye'yi artık istikrara kavuşturmanın hayalini kurduk" dedi. 

Türkiye'de istikrarı güçlendirmek için önemli bir seçim arefesinde olduklarını, sorumluklarının sadece Türkiye'ye değil, bugün dünyada sesi olunan vicdanı olunan her zaman yanına koşulan yol mazlumlara da olduğunu anlatan Çavuşoğlu, o insanları 100 yıl bekletemeyeceklerini belirtti. 

İşlerinin kolay olmadığını dile getiren Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"Menderes'ten bu yana ülkeye hizmet edenlerin serüveni kolay mıydı? Rahmetli Demirel'i kaç defa indirdiler darbelerle. Bu ülkeye hizmet etmek isteyenleri idam sehpasına götürdüler. Turgut Özal'ın başına gelmeyen kalmadı. Açın o günkü manşetleri,  'diktatör olmak istiyor', 'tek başına olmak istiyor'. İşte bugünkü söylenenlerin hepsi, o gün rahmetli Özal'a da Menderes'e de söyleniyordu. Oysa tek parti diktasını yenen Türkiye'nin kaderini değiştiren rahmetli Menderes'tir."

Çavuşoğlu, "Bizim işimiz de kolay olmadı. Bu partiyi kurarken, kolay mı kurduk. Siz sokaklarda koşuştururken, gittiğimiz esnaf arkadaşlarımız, 'gönlümüz sizinle ama bizi işin içine katmayın' derken neden girmek istemiyorlardı. Çünkü korkuyorlardı. 'Bu partiyi de kapatacak, iktidar yapmayacaklar' diyorlardı" dedi.

- "Hiç yılmadık, boyun eğmedik"

Ancak milletin "İnadına AK Parti, inadına Tayyip" diyerek çalıştıklarını, sandıkları doldurarak AK Parti'yi tek başına iktidar yaptıklarını anlatan Çavuşoğlu, hiç yılmadıklarını, boyun eğmediklerini kaydetti. 

"Şu anda hedef Türkiye, AK Parti, Ahmet Davutoğlu ve Erdoğan'dır. Ama asıl hedef, onlar üzerinden Türkiye'yi yıpratmaktır" diyen Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

"Ne zaman Türkiye ileri gitse, önüne engel çıkarıyorlardı. Parti kapatmasından sonra sanki bitti mi? Gezi olayları başladı. Gezi olayları başlandığında Türkiye'de faizler yüzde 5'e düşmüştü. IMF'ye olan borcu da sıfırlamıştık. IMF'ye 24 milyar dolar borç ödemiştik. Gezi olaylarını başlatanların hükümetten istekleri neydi. Köprü yapma, havaalanına ne gerek var, Kanal İstanbul 'a ne gerek var. Hizmet etme. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, hükümetten böyle bir şey ister mi? Ne zararı var İstanbul-İzmir otobanının. Ne zararı var raylı sistemlerinin. 17-25 Aralık operasyonları. Onunla da başaramadılar. Seçimden sonra terör örgütlerini üzerimize saldılar. Hem de 3'lü. DAEŞ, PKK ve DHKP-C. Bu örgütleri sempatik gösterenler var. Gazeteler de var, siyasi partiler de var, sivil toplum örgütleri de var."

- Terörle mücadele

  Terörle mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceklerini vurgulayan Çavuşoğlu, "Bugüne kadar önümüze çıkan engellerin hiç birinde nasıl pes etmediysek, hepsinde nasıl mücadele ettiysek Allah'ın izniyle sizin de desteğinizle nasıl üstesinden geldiysek, şimdi de terörün ve terör örgütlerinin üstesinden geliyoruz. Ülkemizden temizleyinceye kadar mücadelemizi sürdüreceğiz" şeklinde konuştu.

Terör örgütü ve onun uzantılarının samimi olmadığını, terörü bırakmak, silahı bırakmak istemediğini, uyuşturucu, silah ve insan kaçakçılığını bırakmak istemediğini dile getiren Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

"Terör örgütünün Vatandaşlarımızı adeta haraca bağlayan politikalarından ya da anlayışından vazgeçmek istemediğini gördük. 7 Haziran'dan sonra güya onlara ortaya çıkan boşluktan faydalanarak terör saldırılarını artırdılar. 7 Haziran'a kadar bir yıl içinde PKK'nın gerçekleştirdiği terör saldırısı sayısı 2 bindir. 2 bin kadar terör faaliyetinde bulundu. Askerimize de saldırdı. Polisimize de saldırdı. Kaymakamı da kaçırdı. Hastaneyi de yaktı. Baraja da saldırdı havaalanı da saldırdı ve birçok insanı dağa kaldırdı. Her evden çocuk kaçırdı. İşte o boşlukta bizim karşımıza çıkardıkları PKK'ya karşı da en güçlü bir biçimde mücadele ediyoruz. Müsterih olun. Karamsarlığa kapılmayın."

Çavuşoğlu, "Tamamen temizleyinceye kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Bundan vazgeçmeyiz. Bunun seçimle meçimle ilgisi yok. Seçim sonrasında da devam edeceğiz" ifadesini kullandı.