Alman gazeteciler, Eğirdir'i gezdi

Alman gazeteciler, Eğirdir'i gezdi
Alman gazeteciler, Eğirdir'i gezdi
ISPARTA (AA) - Antalya Gazeteciler Derneği ile Nürnberg Gazeteciler Derneği arasındaki işbirliği kapsamında Türkiye'ye gelen Alman gazeteciler,...

ISPARTA (AA) - Antalya Gazeteciler Derneği ile Nürnberg Gazeteciler Derneği arasındaki işbirliği kapsamında Türkiye 'ye gelen Alman gazeteciler, Eğirdir'i gezdi.

Antalya Gazeteciler Derneği Başkanı Mevlüt Yeni ve Isparta Gazeteciler Derneği Başkanı Şevket Karahan'ın ev sahipliği yaptığı geziye, Eğirdir Belediye Başanı Ömer Şengöl de katıldı. 

Eğirdir Gölü'nü dolaştıktan sonra içerisinde rekreasyon alanlarının da bulunduğu Rüya Parkı'nı gezen gazeteciler, Eğirdir'in balık yemeği olan sazan dolması yedikten sonra Şengöl'ün bahçesinde kiraz topladı. 

Şengöl, gezide Alman gazetecilere yaptığı konuşmada, Eğirdir'in 7 bin yıllık geçmişi olan bir şehir olduğunu anlattı.

Eğirdir'in bir tarım ilçesi haline geldiğini dile getiren Şengöl, "Su Ürünleri Araştırma ve Meyvecilik Araştırma İstasyonu, bölgemiz ve ülkemiz için büyük ve önemli kuruluşlardır. 1960'lı yıllara kadar tarımla uğraşılan Eğirdir, bu yıllardan sonra çeşitli ülkelerden getirtilen elma türleri ile kendini geliştirmiştir. Türkiye'de her 4 elmadan biri Eğirdir'de yetişmektedir" dedi.