BAKA, projelerde "nokta atışı" yapacak

BAKA, projelerde "nokta atışı" yapacak
BAKA, projelerde "nokta atışı" yapacak
- BAKA Genel Sekreteri Özen: - "Daha yenilikçi bir yaklaşımla bilgiye dayalı, gerçekten ihtiyaç analizleri yaparak nokta atışı yapacağımız projeler hedefliyoruz"

ISPARTA (AA) - Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA)  Genel Sekreteri Sırrı Özen, daha yenilikçi bir yaklaşımla bilgiye dayalı, gerçekten ihtiyaç analizleri yaparak nokta atışı yapılabilecek projeleri hedeflediklerini söyledi. 

BAKA Genel Sekreterliğine yeni atanan Özen, bir otelde düzenlendiği tanışma toplantısında kalkınma ajanslarının  kamu kuruluşları olmasına rağmen çalışma prensiplerinin özel sektöre benzediğini belirtti. 

Kamu hizmetinin illerde valilikler ve ilgili kurumlarca yapıldığını ifade eden Özen, kalkınma ajanslarının kamu kurumları ile yerel yönetimler arasındaki boşluğu dolduracak bir mekanizmaya sahip olması gerektiğini kaydetti. 

Kalkınma ajanslarının özel sektör mantığıyla çalışması ve daha esnek hareket etmesi gerektiğini belirten Özen, şöyle konuştu:

"En önemlisi kalkınma ajansları, aslında içinde bulundukları bölgelerin birer düşünce kuruluşu olmalı. Bilgi üretmeli ve bu bilgiyi uygulayarak hizmet ettikler bölgenin kalkınmasına katkıda bulunmalı. Biz de bu anlayış ile geldik. Dolayısıyla ben Birleşmiş Milletler 'de çalıştığım zaman tabi ki çeşitli kamu kuruluşları ile çalıştım ve içinden gelmiş biri olarak düşünülebilirim. Aynı zamanda özel sektörle de çalıştığım için özel sektör perspektifine de sahibim. Uluslararası kuruluşlarla da çalıştığım için böyle bir tecrübem de var. Dolayısıyla üçünü de birleştirdiğimizde sanırım içinde bulunduğumuz bölgeye çok daha iyi hizmet edeceğimi umuyorum."

BAKA'da artık yeni bir dönem başladığını vurgulayan Özen, "Yeni dönemde bayrağı devraldık. Bu bayrak belli bir yere gelmişti. Biz de daha ileriye taşımayı düşünüyoruz. Daha yenilikçi bir yaklaşımla bilgiye dayalı, gerçekten ihtiyaç analizleri yaparak nokta atışı yapacağımız projeler hedefliyoruz" dedi.