Charlie Hebdo karikatürlerinin yayınlanmasına tepkiler

Charlie Hebdo karikatürlerinin yayınlanmasına tepkiler
Charlie Hebdo karikatürlerinin yayınlanmasına tepkiler
- Bir grup, Charlie Hebdo dergisinde yayımlanan ve Hz. Muhammed'i tasvir eden bazı karikatürlere Cumhuriyet Gazetesi'nde yer verilmesini protesto etti

ISPARTA (AA) - Bir grup, Charlie Hebdo dergisinde çıkan ve Hz. Muhammed'i tasvir eden bazı karikatürlere Cumhuriyet Gazetesi'nde yer verilmesini  protesto etti. 

Kavaklı camisi'nde kıldıkları namazın ardından eski il özel idaresinin bulunduğu alanda toplanan grup, üzerinde "Anam babam sana feda olsun ya Resulallah" taşıyan pankartlar taşıyarak "Resule uzanan eller kırılsın" şeklinde sloganlar attı.

Grup adına basın açıklamasını okuyan Mehmet Özek, Cumhuriyet gazetesinin, Fransız Charlie Hebdo dergisine destek olmak için, Hz. Muhammed'i tasvir eden bazı karikatürleri yayınlayarak büyük bir skandala  imza attığını söyledi. 

İfade özgürlüğü adı altında yapıldığı  iddia edilen bu "ahlaksızlığı" kabul edemeyeceklerini belirten Özek, "Kimsenin Allah Resulüne saldırmak, onunla alay etmek gibi bir ifade özgürlüğü yoktur ve hiçbir zaman da olmayacaktır. Kimse bizden peygamberimizle dalga geçen, ona hareket edenler için iyi duygular beslememizi beklemesin. Çünkü Resulallah bizim kırmızı çizgimizdir" diye konuştu. 

Yapılan duaların ardından grup dağıldı.