Davraz Zirve Kampı

Davraz Zirve Kampı
Davraz Zirve Kampı
- Gençlik ve Spor Bakanlığının 2015 Yaz Deniz ve Doğa Kampı Projesi kapsamında bugüne kadar 500'e yakın öğrenci Davraz Zirve Kampı'na katılarak çeşitli etkinliklere katıldı

ISPARTA (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığının 2015 Yaz, Deniz ve Doğa Kampı Projesi kapsamında bugüne kadar 500'e yakın öğrenci Davraz Zirve Kampı'na katıldı.

Kamp Müdürü Mehmet Yolcu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2 bin 600 rakımlı Davraz Kayak Merkezi'nin oteller bölgesinde bulunan Davraz Zirve Kampı'nın devam ettiğini söyledi.

Kampın dördüncü döneminde olduklarını belirten Yolcu, 7 dönemden oluşan kampa bugüne kadar 496 öğrencinin katıldığını, 400 öğrencinin daha gelecek dönemlerde kamptan faydalanacağını anlattı. 

Öğrencilerin kampta okçuluk, ebru, voleybol, basketbol gibi etkinliklere katıldığını ifade eden Yolcu, şöyle konuştu:

"Kamplara gelen öğrenciler hayatlarında daha önce yapmadıkları etkinlikleri gerçekleştirme imkanı buldu. Burada bisiklet turlarımız oluyor. 'Ben hiç bisiklete binmedim' diyen öğrencilerle karşılaşıyoruz. Biz de öğrencilerimize bisiklet kullanmayı öğretiyoruz. Ya da daha önce ok atmamış kişilere, ok kullandırıyoruz. Öğrenciler de geldikleri yerde yapamadıkları şeyleri burada gerçekleştirdikleri için buradan memnun kalıyorlar."

Yolcu, kampın 3 dönem daha devam edeceğini sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Basketbol

  ,

  Isparta

  ,

  spor

  ,

  Kayak

  ,

  Öğrenci

  ,

  doğa

  ,

  Voleybol

  ,

  2015