Davraz'da kar kalınlığı 1 metreyi aştı

Davraz'da kar kalınlığı 1 metreyi aştı
Davraz'da kar kalınlığı 1 metreyi aştı
-Türkiye'nin önemli kayak merkezlerinden biri olan Davraz'da ziyaretçi sayısı 5 bine ulaştı

ISPARTA (AA) -   Türkiye 'nin önemli kayak merkezlerinden Davraz Kayak Merkezi'nde  kar kalınlığının 1 metreyi aştığı bildirildi.

Isparta'nın doğusundaki 2 bin 635 rakımlı Davraz Kayak Merkezi,  yarıyıl tatili boyunca hafta sonları ortalama 5 bin ziyaretçiyi ağırladı. 22 kilometreden oluşan 13 kayak pistinin bulunduğu ve pistlerin tamamının açık olduğu kayak merkezinde, alt pistleri kızaklarla kayanlar, eğimin fazla olduğu üst pistleri ise snowboard ve kayakçılar kullanıyor.

Merkezin eteklerinde kurulu Sirene Davraz Oteli'nin idari sorumlusu Şakir Gündem , AA muhabirine yaptığı açıklamada, merkezde kar kalınlığının 1 metreyi aştığını söyledi. 

Yarıyıl tatili boyunca bölgedeki 3 otelin yüzde yüz doluluk oranına ulaştığını vurgulayan Gündem, bu durumun kendilerini çok memnun ettiğini ifade etti.

Gündem, önümüzdeki günlerde yoğun kar yağışı beklediklerini dile getirerek, "Eğer istediğimiz şekilde yağış olursa, mart ayının ortalarına kadar sezonun gayet güzel geçeceğini umuyoruz" dedi. 

Davraz'ın tanınırlığının her geçen gün arttığını vurgulayan Gündem, bu durumun ziyaretçi sayısını da arttıracağını kaydetti.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Isparta

  ,

  Kayak

  ,

  gündem

  ,

  kar

  ,

  yarıyıl