Eğirdir'de ağaç sökümü

Eğirdir'de ağaç sökümü
Eğirdir'de ağaç sökümü
- Eğirdir Belediyesi ekipleri, Yeni Mahalle'de bulunan bir alandaki 10 çam ağacını sökerek, belediyenin rekreasyon alana dikti - Söküme bazı vatandaşların tepki göstermesi üzerine belediye yetkilileri resmi facebook hesabından açıklama yaparak ağaçların yer değiştirim işleminin rutin bir çalışma olduğunu bildirdi

ISPARTA (AA) -  Eğirdir Belediyesi ekipleri, Yeni Mahalle'deki 10 çam ağacını sökerek, belediyenin rekreasyon alana dikti. 

Eğirdir Belediyesi peyzaj çalışması kapsamında Yeni Mahalle'de bulunan 10 çam ağacını, ağaç sökme makinesi ile sökerek, belediyenin rekreasyon alana dikti.

Söküm sırasında bazı kişiler duruma tepki gösterdi. 

Öte yandan Eğirdir Belediyesinin "facebook" hesabından yapılan açıklamada, "Orman Müdürlüğü'nün bilgisi dahilinde belediyemiz Park Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince, Yeni Mahalle'deki yetişmiş ağaçlarımız itinayla yerlerinden alınarak rekreasyon alanımızda hazırlanan yeni yerlerine nakledilmiştir. Ağaçların kesilip katledildiği yönündeki iddialar tamamen asılsızdır. Bu tür ağaçların yer değiştirme işlemleri her belediyede olduğu gibi ilçemizde de rutin olarak yapılmaktadır." ifadeleri kullanıldı. 


  ETİKETLER:

  Facebook

  ,

  Isparta

  ,

  orman