Eğirdir'de orman yangınları mücadele tatbikatı

Eğirdir'de orman yangınları mücadele tatbikatı
Eğirdir'de orman yangınları mücadele tatbikatı
- Isparta Orman Bölge Müdürlüğü Eğirdir Orman İşletme Müdürlüğündeki görevliler, orman yangını sezonu öncesi tatbikat yaptı

ISPARTA (AA) - Isparta Orman Bölge Müdürlüğü Eğirdir Orman İşletme Müdürlüğündeki görevliler, orman yangını sezonu öncesi tatbikat yaptı. 

Eğirdir Orman İşletme Müdürlüğü ilk müdahale ekiplerine yönelik, İşletme Müdürlüğü toplantı salonu ve Yılanlı Köyü Karaköy mevkisinde orman yangınlarının söndürülmesi eğitimi ve tatbikatı gerçekleştirildi.

Tatbikatın ilk bölümünde, Yangınla Mücadele Şube Müdürü Fikret Hüryaşar ve Şube Müdürü Mustafa Doğan, doktor  Mehmet Gençgönül tarafından orman yangınlarına müdahalede teknikleri, yangında dikkat edilmesi gereken hususlar, iş sağlığı ve güvenlik tedbirleri ile ilk yardım konuları anlatıldı.

İkinci bölümünde ise Eğirdir İşletme Müdürlüğü teknik elemanları, orman muhafaza memurları ve yangın söndürme işçilerinin katılımı ile ilk müdahale aracı, arazöz ve su tankerlerinin manevra kabiliyeti, araç teçhizatın ve koruyucu donanımın kullanımı uygulamalı olarak sınandı.