Eller, otizme farkındalık için boyandı

Eller, otizme farkındalık için boyandı
Eller, otizme farkındalık için boyandı
- Isparta Ülkü Ocakları üyesi bir grup, Dünya Otizm Farkındalık Ayı kapsamında düzenlenen etkinlikte ellerini boyararak, boş beze dokundu

ISPARTA (AA) - Isparta Ülkü Ocakları üyesi bir grup, Dünya Otizm Farkındalık Ayı kapsamında düzenlenen ve otizmde farkındalık yaratmayı amaçlayan etkinlikte ellerini boyararak, boş beze dokundu.

Kaymakkapı Meydanı'nde düzenlenen etkinlikte konuşan Isparta Ülkü Ocakları Başkanı Akif Çapraz, otizmin sosyal ve iletişim becerilerinin oluşmasını engelleyen bir rahatsızlık olduğunu söyledi. Türkiye 'de otistik bireylerin sayısının 600 bin olduğuna dikkati çeken Çapraz, çocukların 80'de 1'inin otistik olduğunu anlattı.

Otistik çocukların hayata tutunması için erken yaşlarda tedavi görmesi gerektiğini ifade eden Çapraz, "Otistik çocuk sahibi ailelerimiz bin bir zorlukla mücadele ederken sosyal devletin gereği olarak yanlarında bulunmamız ve onların da bu toplumun bir parçası olduğunun hatırlatılması gerekir. Otistik çocuklar için devlet desteği artırılmalı, özek müfredat hazırlanmalıdır" dedi.

Etkinlikte Ülkü Ocakları üyeleri ellerini boyayarak, boş bir beze dokundular.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Türkiye

  ,

  Isparta

  ,

  Çocuk

  ,

  iletişim

  ,

  sosyal