Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
-"Türkiye'ye giren yabancı sermaye bugün 10 milyar doların üzerinde. Güven var ki o sermaye giriyor. 2023 yılında dünyanın ilk 10 büyük ekonomisi arasına gireceğiz"

ISPARTA (AA) - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan,   Türkiye 'ye giren yabancı sermayenin  bugün 10 milyar doların üzerinde olduğunu belirterek, "Güven var ki o sermaye giriyor. 2023 yılında dünyanın ilk 10 büyük ekonomisi arasına gireceğiz" dedi.

Elvan, Isparta Girişimci Sanayici ve İşadamları Derneği tarafından bir otelde düzenlenen "Yılın iş adamları" ödül töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin son 10 yılda istikrar ve ekonomik gelişme açısından "inanılmaz" bir performans gösterdiğini kaydetti.

Dünyada 2008'de yaşanan krize rağmen Türkiye'nin problemle karşılaşmadığını vurgulayan Elvan, ülkenin büyümesi ve yükselmesinin ancak istikrarın devamıyla mümkün olabileceğine işaret etti.

AK Parti hükümetleri döneminde sosyal güvenlik sisteminin tek çatı altında toplandığını hatırlatan Elvan, şöyle konuştu:

"Yıllarca bu millet hastanelerde eziyet çekti. Ama biz bu sorunu çözdük. 30-40 yıl enflasyonla mücadele konusunda hükümetler geldi gitti. Ama hiçbiri enflasyon canavarıyla baş edemedi. (Ben bugün vatandaştan oyumu alayım, yarın Allah kerim) dedikleri için baş edemediler."

 

- "Güven var ki sermaye giriyor"

Türkiye'ye giren yabancı sermayenin bugün 10 milyar doların üzerinde olduğunu ifade eden Elvan, "Güven var ki o sermaye giriyor. 2023 yılında dünyanın ilk 10 büyük ekonomisi arasına gireceğiz" dedi.

Seçimler öncesi siyasi partilerin çeşitli vaatlerde bulunduğunu anımsatan Lütfi Elvan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Diyorlar ki 'mazot 1 lira olacak'. Biz diyemez miyiz 'mazotu 1 lira yapıyoruz' diye. Biz akılsız mıyız? Biz enayi miyiz? Bizim aklımız yok mu? Ama bu ülkenin geleceği için biz bunları yapamayız. 1 lira yaptığınız zaman bu ülkeyi karanlığa götürürsünüz. Biz de çıkıp diyebiliriz ki 'şunları şunları biz yapacağız' diyebiliriz. Ama diyemeyiz. Bugüne kadar demedik. Bundan sonra da demeyeceğiz arkadaşlar. Bu ülkenin geleceği için ne yapılması gerekiyorsa onları yapacağız."

Elvan, Isparta'da Ağlasun bölünmüş yol çalışmalarının kısa süre içinde başlayacağını, Dereboğazı Karayolu'nda ise projenin devam ettiğini bildirdi.

Konuşmaların ardından Elvan ve diğer protokol üyeleri, başarılı iş adamlarına ödüllerini verdi.