Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Isparta Milletvekili Bilgiç: - "Hizmet sektörü anlamında büyükşehirleri aratmayacak tesisler Isparta'ya kazandırıldı"

ISPARTA (AA) - AK Parti Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, hizmet sektörü anlamında büyükşehirleri aratmayacak tesislerin Isparta'ya kazandırıldığını bildirdi.

Bilgiç, Kutlubey Mahallesi'ndeki  Belediye Kültür Sineması'na yapılan 2 milyon liralık yatırımın ardından açılan Kültür Park'a ''Hayırlı olsun" ziyaretinde bulundu.

İşletmeci Mustafa Ünal'ı Isparta'ya kazandırdığı yatırım için kutlayan Bilgiç, "Isparta'da öğrenci sayımız giderek artıyor. Bu yıl öğrenci sayımız 80 bini geçti. Bunun 60 bine yakını Isparta merkezde. Bu potansiyele yönelik olarak altyapı ve fiziksel imkanları artırmamız gerekiyor" dedi. 

Özel sektörün üzerine düşeni yaptığını dile getiren Bilgiç, şöyle konuştu:

"Son yıllarda Isparta'da çok güzel yatırımlar yapıldı. Hizmet sektörü anlamında büyükşehirleri aratmayacak tesisler Isparta'ya kazandırıldı. Sadece büyükşehirlerde gördüğümüz büyük markalar artık Isparta'ya tercih ediyor. Bu yatırım da Isparta'ya çok yakışmış. Burası Isparta'nın yeni prestij merkezi olmaya adaydır. Ben işletmeciyi hem yatırım yaptığı için hem de istihdam sağladığı için kutluyor ve hayırlı işler diliyorum."