Gökkubbe'ye 20 bin gül fidanı dikilecek

Gökkubbe'ye 20 bin gül fidanı dikilecek
Gökkubbe'ye 20 bin gül fidanı dikilecek
- Isparta Belediyesince yapımı sürdürülen Gökkubbe Ulusal Fuar, Kongre, Sergi ve Kapalı Pazaryeri'ne 20 bin gül fidanı dikilecek

ISPARTA (AA) - Isparta Belediyesince Gökkubbe Ulusal Fuar, Kongre, Sergi ve Kapalı Pazaryeri'ne 20 bin gül fidanı dikileceği bildirildi.

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Batıkent Mahallesi'ne 50 dönümlük alanda kurulan Gökkubbe Ulusal Fuar, Kongre, Sergi ve Kapalı Pazaryeri'nde incelemelerde bulundu. Günaydın, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, inşaat çalışmalarında son aşamaya gelindiğini, diğer taraftan da çevre düzenlemesine başlanıldığını kaydetti.

"Peyzaj çalışmaları kapsamında Gökkubbe'ye şu ana kadar 10 bin gülfidanı dikilirken, bu sayı 20 bine ulaştırılacak." diyen Günaydın, çalışmalar kapsamında bu sezon Isparta'nın tüm girişlerine, orta refüjlere, parklara ve yürüyüş yollarına ise 280 bin gül fidanı dikildiğini belirtti.

Günaydın, gelecek sezon ise gül dikimi hedefinin 500 bin olduğunu vurguladı. Gökkubbe'nin 5 Mayıs'ta düzenlenecek bir fuarla açılışının gerçekleştirileceğini dile getiren Günaydın, "Kapsamlı gül dikimi çalışmalarıyla şehrin markasını ortaya çıkarmış oluyoruz. Şehrimize gelen misafirlerin 'gül nerede?' sorusunu da ortadan kaldırıyoruz. Şu anda şehrimizde diktiğimiz sarı zambak çiçeklerimiz açmış durumda. Lalelerimiz de açmak üzere. Bunun ardından da güllerimiz açacak. Yediveren güller diktik." diye konuştu.