Güvenli Engelsiz Yaşam Projesi

Güvenli Engelsiz Yaşam Projesi
Güvenli Engelsiz Yaşam Projesi
- Isparta Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce geliştirilen Güvenli Engelsiz Yaşam Projesi kapsamında engellilere, tekerlekli sandalye beceri eğitimi öncesi fizik tedavi eğitimi verildi

ISPARTA (AA) - Isparta Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce geliştirilen Güvenli Engelsiz Yaşam Projesi kapsamında engellilere fizik tedavi eğitimi verildi. 

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda konuşan Isparta Valisi Vahdettin Özkan, insanın tabiatı gereği  sosyal yönü olan bir varlık olduğunu, bu nedenle önce ailesi, sonra arkadaşları ve ulaşabildiği diğer insanlarla vakit geçirdiğini söyledi. 

Bu noktada birey ve kurumların üzerlerine düşen görevler olduğunu ifade eden Özkan, emniyet müdürlüğüne düşen esas görev asayiş tedbirleri olsa da Toplum Destekli Polislik kapsamında bazı sosyal sorumlulukları üstlenmesinin memnuniyet yarattığını kaydetti. 

"Suçlularla mücadele kaliteli bir yaşamı yakalama noktasıyla da yakından ilgili. Toplum daha iyi bir yaşam standardını yakaladıkça suç işleme oranları da azalıyor" diyen Özkan, toplum destekli polisliğin son dönemlerde uygulama ve sonuç odaklı çok önemli projelere imza attığını, bu projelerin içinde yer alan Güvenli Engelsiz Yaşam Projesi'nin engellilere büyük faydasının dokunacağına inandığını vurguladı. 

Konuşmanın ardından engellilere, proje kapsamında verilecek eğitimlerde kullanılacak eşyalar verildi. Program, engellilere yönelik fizik tedavi eğitiminin gerçekleşmesi ile sona erdi.