Halterde hedef 3 olimpiyat vizesi

Halterde hedef 3 olimpiyat vizesi
Halterde hedef 3 olimpiyat vizesi
- Halter Milli Takımı, ABD'de düzenlenecek Dünya Şampiyonası'nın hazırlıklarını Isparta'da sürdürüyor - Milli Takım Antrenörü Vural: "Çok yoğun çalışıyoruz. Amacımız 85-90 arasında puan alıp, 3 olimpiyat vizesi kazanmak"

ISPARTA (AA) - MURAT YOLCU - Halter Milli Takımı sporcuları, ABD 'de düzenlenecek Dünya Şampiyonası hazırlıklarını Isparta'da sürdürüyor.

 Işıkkent Spor Salonu'nda haftanın 6 günü çift antrenmanla çalışmalarına devam eden milli takım, kondisyonun yanı sıra ağırlık çalışmalarıyla da şampiyonaya hazırlık yapıyor. 

Halter Milli Takım Antrenörü Osman Nuri Vural, AA  muhabirine yaptığı açıklamada, Dünya Şampiyonası hazırlıklarına yoğun devam ettiklerini, sporcuların hedefe ulaşmak için gayret gösterdiğini söyledi.

Şampiyonanın olimpiyatlara giden yolda önemli bir dönemeç olduğunu vurgulayan Vural, bu sene elde edilecek ve geçen seneki şampiyonada alınan puanlarla olimpiyatlara gidecek sporcu sayısının belirleneceğini bildirdi.

Teknik ekip ve sporcuların hedeflere ulaşmada büyük gayret gösterdiğini ve bu konuda inançlarının tam olduğunu dile getiren Vural, "Çok yoğun çalışıyoruz. Amacımız 85-90 arasında puan alıp, 3 olimpiyat vizesi kazanmak" dedi.  

Isparta kampına 12 sporcunun katıldığını, bunlardan 8'inin Dünya Şampiyonası'na götürüleceğini anlatan Nuri Vural, olimpiyatlara giden yolda şampiyonada en iyi 6 sporcunun elde ettiği puanların hesaplanacağına değindi.

Antrenör Vural, ekim ayının başına kadar çalışmalarının Isparta'da devam edeceğini, daha sonra Ankara 'da bir süre daha çalıştıktan sonra kasım ayı başında ABD'ye gideceklerini sözlerine ekledi. 


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Dünya

  ,

  Ankara

  ,

  Isparta

  ,

  spor