Interpol'ün aradığı şüpheli hayatını kaybetti

Interpol'ün aradığı şüpheli hayatını kaybetti
Interpol'ün aradığı şüpheli hayatını kaybetti
- Isparta'da özel bir hastanedeki doktorun, televizyon kanalında izlediği kişinin, kendi hastanesinde yatan kişi olduğunu ve Interpol tarafından arandığını fark ederek durumu polise bildirmesi üzerine gözetim altına alınan şüpheli, hayatını kaybetti

ISPARTA (AA) - Interpol tarafından "kara para aklamak" ve "dolandırıcılık" suçundan aranan ve Isparta'daki özel bir hastanede tedavi gören şüpheli, yaşamını yitirdi.

Alınan bilgiye göre, ABD 'de yaşadığı dönemde kurduğu "saadet zinciri" ile birçok kişiyi dolandırdığı iddia edilen ve 5 yıldır FBI ile Interpol tarafından aranan iş adamı Salih Acarbulut, Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde hayatını kaybetti.

Acarbulut'un cenazesinin yakınları tarafından alındığı öğrenildi.

Burdur'un Bucak ilçesinde rahatsızlanmasının ardından 23 Eylül'de 112 Acil Servis ekiplerince Isparta'daki özel bir hastaneye kaldırılan Acarbulut, yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınmıştı. 

Hastanenin Başhekimi Kumru Aygül, FBI ile Interpol tarafından aranan Acarbulut'un fotoğrafını bir televizyon kanalındaki haberde görerek, durumu Isparta Emniyet Müdürlüğüne bildirmişti.

İhbar üzerine çalışma başlatan ekipler, araştırmaları sonucunda, hastanedeki kişinin "kara para aklamak" ve "dolandırıcılık" suçundan FBI ve Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan Salih Acarbulut olduğunu belirlenmişti.