Isparta'da 30 Ağustos kutlama ve konserleri iptal edildi

Isparta'da 30 Ağustos kutlama ve konserleri iptal edildi
Isparta'da 30 Ağustos kutlama ve konserleri iptal edildi
- Isparta Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında yapılması planlanan, Sibel Can'ın da konser vereceği kutlamaları terör olayları nedeniyle iptal etti

ISPARTA (AA) - Isparta Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla düzenlenecek ve Sibel Can'ın da konser vereceği kutlamaları, son günlerde yaşanan terör olayları nedeniyle iptal etti.

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, yaptığı yazılı açıklamada, son günlerde artan terör olayları nedeniyle daha önceden planlanan Sibel Can konserinin iptal edildiğini bildirdi. Şehirde "Bayrak asma" kampanyası başlattıklarını belirten Günaydın, eğlenceye değil, milli şuur, bayrak, vatan, irade kararlığına ihtiyaç duyulduğunu vurguladı. 

Terör saldırılarında şehit olan askerlere rahmet dileyen Günaydın, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Ülkenin huzur ve güvenliği için gözlerini kırpmadan canlarını veren şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine, yakınlarına, eş, dost ve akrabaları ile Türk milletine başsağlığı ve sabır diliyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla düzenlenecek resmi törenlere Isparta halkının katılımın sağlanması için 08.00-12.00 saatleri arasında otobüsler ücretsiz olacak. Şehir, çeşitli ebatlarda binlerce Türk Bayrağı ile süslenecek."