Isparta'da "Kahraman Atalarımıza Mektup" yarışması

Isparta'da "Kahraman Atalarımıza Mektup" yarışması
Isparta'da "Kahraman Atalarımıza Mektup" yarışması
- Isparta Belediyesince Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı dolayısıyla "Bugünümüzü Borçlu Olduğumuz Kahraman Atalarımıza Mektup" konulu kompozisyon yarışması düzenlenecek

ISPARTA (AA) - Isparta Belediyesi "Bugünümüzü Borçlu Olduğumuz Kahraman Atalarımıza Mektup" konulu kompozisyon yarışması düzenleyecek.

Kentteki okul müdürleri, idareciler ve öğrencilerle bir araya gelen Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Çanakkale Zaferi'nin Türk milletinde çok özel ve anlamlı bir yerinin olduğunu söyledi. 

Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı dolayısıyla, Çanakkale'de savaşanları anlatan yarışma düzenlediklerini ifade eden Günaydın, yarışmada öğrencilerin mektup şeklinde bir kompozisyon yazacaklarını belirtti.  

Bu şekilde öğrencilerin atalarını daha iyi tanıyacaklarına dikkati çeken Günaydın, yarışmada çeşitli kategorilerde ilk üçe giren mektupların kitap haline getirileceğini kaydetti.

- Başvurular 18 Şubat'a kadar yapılabilecek 

Isparta Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce koordine edilen yarışmada ilk, orta, lise ve dengi okul öğrencileri başvurularını 18 Şubat'a kadar okul müdürlüklerine yapabilecek. 

Okul müdürlüklerince değerlendirilecek ve 23 Şubat'ta Isparta Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne gönderilecek eserler, burada kurulan komisyon tarafından incelenecek. Dereceye giren eserler 2 Mart'ta yapılacak törende açıklanacak. 

Yarışmada birincilere tam altın, ikincilere yarım altın, üçüncülere çeyrek altın verilecek ve dereceye giren tüm öğrencilere Çanakkale oyunu ve kitap hediye edilecek.