Isparta'da meclis toplantısında teröre tepki

Isparta'da meclis toplantısında teröre tepki
Isparta'da meclis toplantısında teröre tepki
- Isparta Ticaret ve Sanay Odası ekim ayı meclis toplantısında terör örgütü protesto edildi

ISPARTA (AA) - Isparta Ticaret ve Sanay Odası (ITSO) ekim ayı meclis toplantısında terör örgütü protesto edildi.

Meclis Başkanı Osman Şahlan, terör saldırılarında şehit olan güvenlik güçleri ve yaşamını yitiren vatandaşlar için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunduktan sonra  İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından toplantıyı açtı.

ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve meclis üyelerinin hazır bulunduğu toplantıda Şahlan, yaşanan terör olaylarının Türkiye 'yi, teröre olan dik duruşundan vazgeçiremeyeceğini söyledi. 

Terör saldırıları sonucu şehit olan güvenlik güçlerinin kendilerini çok üzdüğünü ifade eden Şahlan, "Ancak bilinmelidir, her geçen gün güçlenen, büyüyen ve gelişen ülkemizin yükselişini baltalamak isteyen güçlerin eli kanlı maşası terör örgütleri hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır" dedi.

Şahlan, şöyle konuştu:

"Kardeşliğimizi zayıflatmak tam da Türkiye'ye karşı mücadele eden devletlerin, ülkemizi bölmek isteyenlerin istediği şeydir. Herşeye rağmen, kardeşlik hukukunu devam ettirmek, kol kola girmekten vazgeçmemek, sevgi ve muhabbetin devamı için çalışmak terör örgütünün gerçek panzehiridir. Güvenlik güçlerimiz zaten bütün unsurlarıyla teröre ve arkasındakilere karşı mücadelesini başarıyla sürdürmektedir. Bizim gücümüz karşısında terörün amacına ulaşması rüyalarında bile mümkün değildir. Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor ve bu dönemde bizlere düşen görev, birlik beraberlik içinde  ekonomimizi daha da büyütmek, ülke gelirimizi artırmak, ihracatı 2-3 hatta 4 katına, gençlerimize iş imkanı oluşturmak ve dünyanın ilk 10 ekonomisi arasında yerimizi almak için gece gündüz çalışmaktır."