Isparta'da trafik denetimleri

Isparta'da trafik denetimleri
Isparta'da trafik denetimleri
ISPARTA (AA) - Isparta'da son bir ayda yapılan denetimlerde kontrol edilen bin 469 aracın sürücüsünden 96'sına alkollü araç kullanmaktan ceza...

ISPARTA (AA) - Isparta'da son bir ayda yapılan denetimlerde kontrol edilen bin 469 aracın sürücüsünden 96'sına alkollü araç kullanmaktan ceza kesildi.

Isparta Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, trafik güvenliğini tesis ederek, insanların güvenli, rahat ve huzur içerisinde seyahat edebilmelerini sağlamanın İl Emniyet Müdürlüğün öncelikli görevleri arasında olduğu bildirildi. 

Yaz aylarının da gelmesiyle artan trafik yoğunluğu ile oluşan trafik kazalarının büyük bir çoğunluğunun alkollü araç kullanmaktan kaynaklandığı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Son bir ayda yapılan alkol denetimlerinde bin 469 araç sürücüsü kontrol edilmiş, alkollü olduğu tespit edilen 96 sürücüye alkollü araç kullanmaktan ilgili kanuna göre işlem yapılarak sürücü belgelerine geçici süre ile el konulmuştur. Ayrıca  sivil ekiplerce 50 araç kontrol edilmiş, 49 araç sürücüsüne cezai işlem uygulanmış, 12 araç trafikten men edilmiştir."


  ETİKETLER:

  Isparta

  ,

  Ceza

  ,

  seyahat

  ,

  sivil

  ,

  emniyet