Isparta'daki okullarda güvenlik tedbirleri

Isparta'daki okullarda güvenlik tedbirleri
Isparta'daki okullarda güvenlik tedbirleri
- Isparta Emniyet Müdürlüğü eğitim ve öğretimin sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi için bir dizi tedbir aldı

ISPARTA (AA) - Isparta'da eğitim ve öğretimin sağlıklı şekilde gerçekleşmesi amacıyla 18 ilkokul ve ortaokulda 16 okul polisi, 53 okulda ise 110 okul irtibat görevlisi görev yapacak. 

Isparta Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açılamada, eğitim ve öğretim yılına başlayan il merkezindeki okullarda  güvenlik tedbirlerinin artırıldığı, öğrencilerin her türlü olumsuz dış etkenden uzak tutulması ve güvenliğinin sağlanması amacıyla alınan tedbirlerin uygulamaya konulduğu belirtildi.

Açıklamada uygulamalar kapsamında şu tedbirlerin alındığı kaydedildi:

"Mahallelerimizde bulunan toplam 18 ilkokul ve ortaokulda sabit görev yapmak üzere emniyet müdürlüğümüzce 16 okul polisi, il merkezinde bulunan toplam 53 okulumuzda 110 okul irtibat görevlisi görevlendirilmiştir. Toplam 51 ortaokul ve lisede giriş çıkış saatlerinde görev yapmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğümüze bağlı 28 polis ekibi görevlendirilmiştir. Emniyet Müdürlüğümüzce görevlendirilen tüm ekip ve personelimiz sorumluluk alanlarında bulunan okulların çevrelerinde bulunarak özellikle giriş ve çıkış saatlerinde eğitim ve öğretimin güvenliği ile ilgili olarak valilik kararları ve ilgili kanun ve yönetmelikler gereği, okul ve öğrencilerimizin güvenliğini etkileyebilecek her türlü konuda gerekli çalışmaları yapacaklardır."